Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Piękno futbolu (i Iławy) w wideo-przypomnieniu finałów Pucharu Tymbarku 2018 [WMZPN TV]

2018-12-31 10:17:07 (ost. akt: 2018-12-31 10:32:07)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Iława w 2018 roku gościła uczestników wojewódzkich finałów ogólnopolskiego turnieju Z podwórka na stadion – O Puchar Tymbarku. Nic nie wskazuje na to, aby najważniejsze rozgrywki regionalne największego tego typu turnieju w Europie nie miały już po raz szósty z rzędu (!) odbyć się w mieście nad Jeziorakiem.

Całkiem niezła infrastruktura (trzy boiska, w tym jedno sztuczne), fachowcy, ale także (może przede wszystkim) od lat bardzo dobry klimat dla piłki nożnej i futbolowa tradycja sprawiają, że Polski Związek Piłki Nożnej już pięciokrotnie (rok po roku) wyznaczał Iławę na gospodarza finałów województwa warmińsko-mazurskiego rozgrywek, w których grają dzieci w kategoriach do lat 8, 10 i 12.

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oficjalnie jeszcze nic nie może potwierdzić, ale zaskoczeniem byłoby, gdyby finały 2019 miałyby się odbyć w innym ośrodku. Do tegorocznych doszło w dniach 19-20 kwietnia. Relacjonowaliśmy je w kolejnych publikacjach:
W Iławie trwa walka o zwycięstwo w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku [ZDJĘCIA, WIDEO]Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej już w maju opublikował na swoim internetowym kanale TV wideo relację z finałów 2018. Widoki Iławy z lotu ptaka jak zawsze robią wrażenie, ale warto też posłuchać adeptów futbolu i ich marzeń.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages