Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

W Iławie trwa walka o zwycięstwo w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku [ZDJĘCIA, WIDEO]. W kategorii U-8 wygrał Mały Jeziorak!

2018-04-19 14:40:12 (ost. akt: 2018-04-19 17:07:59)
Mecz drużyn z Iławy i Ostródy, czyli miast znanych z rywalizacji z sobą (na różnych polach)

Mecz drużyn z Iławy i Ostródy, czyli miast znanych z rywalizacji z sobą (na różnych polach)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Stadion miejski przy ul. Sienkiewicza w Iławie już po raz piąty z rzędu jest gospodarzem warmińsko-mazurskiego finału największego turnieju dla młodych piłkarek i piłkarzy w Polsce (jak nie w całej Europie) "Z podwórka na stadion — o Puchar Tymbarku". To już 18. edycja tych rozgrywek.

— Kto chce pojechać na wielki finału Pucharu Tymbarku na Stadion Narodowy do Warszawy? — zapytał podczas ceremonii rozpoczęcia dzisiejszej części rozgrywek Marek Łukiewski. Na pytanie prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej kilkaset młodziutkich piłkarek i piłkarzy odpowiedziało gromkim: Jaaaaa!!!!!!

Wiadomo jednak, że do Warszawy na finał ogólnopolski tego niezwykłego turnieju pojadą tylko mistrzowie poszczególnych kategorii wiekowych.
Tak wyglądało rozpoczęcie turnieju, rozgrzewkę poprowadził słynny już Kubuś

Dziś (czwartek 19 kwietnia) na trzech boiskach stadionu przy ul. Sienkiewicza, które podzielono na dwanaście mniejszych placów, o splendor i chwałę walczą najlepsze drużyny eliminacji wojewódzkich w kategorii U-8 i U-10 dziewcząt i chłopców. Wyniki wkrótce na naszym portalu.

W piątek 20 kwietnia drugi i ostatni dzień finałów, grać będą piłkarki i piłkarze z kategorii U-12. Dla najmłodszej kat. (do lat 8) rozgrywki kończą się właśnie na etapie województwa, natomiast starsze grają o przepustki na Narodowy.
W gronie zespołów rywalizujących o wygraną są także iławskie ekipy, wszystkie z UKS Mały Jeziorak Iława. Drużyna chłopców U-10 trenowana przez Jarosława Chodowca niestety odpadła po meczach grupowych, natomiast w grze o mistrza ciągle liczy się ekipa U-8 chłopców prowadzona przez Nikodema Podlińskiego.

AKTUALIZACJA
Drużyna Małego Jezioraka U-8 wygrała turniej w swojej kategorii!!! Wielkie brawa dla piłkarzy, trenera Nikodema Podlińskiego i rodziców kulturalnie dopingujących swoje pociechy! Aż szkoda, że w tej kat. Puchar Tymbarku kończy się na etapie wojewódzkim.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

TAK MAŁY JEZIORAK CIESZYŁ SIĘ ZE ZDOBYCIA PIERWSZEGO MIEJSCA

Piłkarze Małego Jezioraka mogą oczywiście liczyć na doping najwierniejszych kibiców, czyli swoich mam


Drużyna U-10 Małego Jezioraka z trenerem Jarosławem Chodowcem


Drużyna U-8 Małego Jezioraka z trenerem Nikodemem PodlińskimPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages