Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Wezwano policję na karuzelę

2020-12-21 11:29:30 (ost. akt: 2020-12-21 11:33:53)
zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Policjanci z Iławy zostali w niedzielę wezwani na Stare Miasto, na którym odbywał się jarmark świąteczny. Poszło o – według zgłaszającego – brak maseczek i dystansu.

O nietypowej interwencji policji poinformowali nas Czytelnicy, którzy na Starym Mieście zauważyli policyjny patrol.
– Rzeczywiście, otrzymaliśmy takie wezwanie na Stare Miasto – informuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka policji. Zgłaszający mówił, że zbyt duża liczba osób zgromadziła się w jednym miejscu, nie mając zakrytych ust i nosa, zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami. Kiedy na miejsce przybyli policjanci, nie potwierdzili telefonicznego doniesienia. – Wszyscy, których zastaliśmy, mieli zasłonięte usta i nosy – mówi rzeczniczka. – Policjanci porozmawiali z organizatorem festynu, by ten dopilnował na przyszłość, by wszyscy mieli maseczki lub inne elementy zasłaniające.
Zwrócono też uwagę, by przy karuzeli zachowywano co najmniej półtorametrowy odstęp. Nikt nie dostał mandatu, nie było również upomnień. Sprawa skończyła się na rozmowie, by wydarzenie było przeprowadzane z reżimem sanitarnym, do czego zobowiązany został organizator festynu (ICK oraz stowarzyszenie SART).

Nie jest to pierwsze zgłoszenie z prośbą o sprawdzenie, czy w danym miejscu nie przebywa zbyt wiele osób lub te osoby nie trzymają dystansu, ewentualnie nie zasłaniają twarzy. Jak przyznaje Joanna Kwiatkowska, obecnie dyżurny policji odbiera mnóstwo tego typu wezwań. – Jest to też efekt odpowiedzialności mieszkańców, wszyscy się nawzajem pilnujemy – podkreśla rzeczniczka.


Edyta Kocyła-Pawłowska


Masz dla nas temat?
Daj znać! ilawa@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. typowy janusz #3026879 | 83.23.*.* 24 gru 2020 06:44

  jak widac miasto policyjne zero wolnoscii tyle

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. yudy konfituaa #3025625 | 178.42.*.* 22 gru 2020 10:01

  To ja dzwoniłem do pyokuatuy żeby was pozamykali!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Na Chanuce nie było limitu osób #3024929 | 10.10.*.* 21 gru 2020 17:11

  Od dawna mamy państwo Polin a nie Polskę. Nawet już się z tym nie kryją- Gugle grafika i wklepać: polscy politycy w jarmułkach. Epidemia to genialne rozwiązanie. To jest światowy zamach na średnią przedsiębiorczość od dawna planowany. Ma zniknąć cała klasa średnia - pozostać mają korporacje i konsumenci w okrojonej liczbie. Ma ktoś jeszcze wątpliwości? Noście dalej kagańce niewolnicy- goje. Koszerni mają ubaw po pachy bo ich te obostrzenia nie dotyczą. Katarzyna poniżej ma racje w 100%.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Babcia #3024911 | 37.248.*.* 21 gru 2020 17:00

  Polacy-mężczyźni, nie żeńcie się i nie płódźcie dzieci, prawo w polszy jest antymęskie i antyojcowskie. Coraz więcej mężczyzn jest bezdomnych i popełnia samobójstwa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Katarzyna II #3024880 | 46.204.*.* 21 gru 2020 16:28

   Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages