Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Kolejne próby oszustwa "na policjanta" w Iławie i Lubawie

2020-09-11 15:13:52 (ost. akt: 2020-09-11 15:19:42)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W ciągu zaledwie dwóch godzin do dyżurnego komendy powiatowej policji w Iławie dotarły dziś (piątek 11 września) trzy zgłoszenia dotyczące prób oszustwa i wyłudzenia pieniędzy poprzez rozmowę telefoniczną. Tym razem oszust lub oszuści podawali się za funkcjonariusza CBŚP.

Tym samym wracamy do tematu sprzed dwóch dni — w środę (9 września) na naszym portalu informowaliśmy o aż trzech próbach oszustwa "na policjanta" w ciągu zaledwie kilku minut.

Dziś doszło do bardzo podobnej sytuacji. — Otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców Iławy i Lubawy, że w godzinach 12.30 — 14.30 dzwonił do nich mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Chciał od nich wyłudzić pieniądze. Jedna z osób usłyszała, że ma mu przelać aż 40 tysięcy złotych — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Na szczęście, każda z tych rozmów zakończyła się odłożeniem słuchawki, a osoby, które próbowano oszukać, szybko skontaktowały się z policją.
— Mieszkańcy naszego powiatu są na szczęście coraz bardziej czujni i nie ufają nieznanym sobie osobom, które dzwonią na ich numer telefonu. Dzieje się tak także dlatego, że lokalne media tak często i szybko informują o próbach oszustwa — dodaje asp. Kwiatkowska.

Policja będzie teraz badała sprawę prób oszustwa.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages