Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

To ma być sportowa wizytówka gminy Iława. Zobacz wizualizację stadionu w Wikielcu

2020-05-16 12:24:30 (ost. akt: 2020-05-16 14:31:06)
Tak ma wyglądać stadion w Wikielcu - tu akurat wizualizacja z krytymi trybunami

Tak ma wyglądać stadion w Wikielcu - tu akurat wizualizacja z krytymi trybunami

Autor zdjęcia: Paweł Korobczyc. Autor projektu: Obsługa Inwestycji Budowlanych Adrian Szczepański

Na początku czerwca rozpocznie się budowa stadionu piłkarskiego w Wikielcu. Kibice i piłkarze miejscowego GKS-u przez rok będą obserwowali, jak idą prace na budowie ich nowego obiektu. Właśnie otrzymaliśmy wizualizację stadionu, projekt wykonała firma Obsługa Inwestycji Budowlanych Adrian Szczepański.

To ma być sportowa wizytówka gminy Iława, jak to podczas podpisania umowy na budowę stadionu podkreślał wójt Krzysztof Harmaciński. Tematem na zupełnie oddzielny artykuł jest planowane w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu (działka pod lasem) gminne Centrum Kultury i Sportu – do tego tematu na łamach Gazety Iławskiej jeszcze wrócimy.

Stadion, który dedykowany jest przede wszystkim piłkarzom GKS-u Wikielec, ma kosztować trochę ponad 1,5 mln zł. Z budżetu gminy na budowę stadionu przeznaczonych jest ok. 900 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie z ministerstwa sportu to kwota rzędu 686 tys. zł. Przetarg na wykonanie areny wygrało Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ASBUD z Kuligów w gminie Grodziczno.

Więcej na temat inwestycji pisaliśmy w poprzedniej publikacji - Umowa podpisana — można zaczynać budowę stadionu w Wikielcu!

Dzięki temu przedsięwzięciu diametralnie poprawią się warunki sportowo-organizacyjne klubu – czytamy na oficjalnym portalu internetowym GKS-u Wikielec. - Na parterze nowego obiektu powstaną szatnie dla drużyn, pokój trenera, pokój dla sędziów, a także pomieszczenia pomocnicze. Z kolei na piętrze znajdą się biura, pokój obserwatora, ogólnodostępne WC dla kobiet i mężczyzn oraz sala konferencyjna na 50 osób.

Autorem projektu jest firma Obsługa Inwestycji Budowlanych Adrian Szczepański, od której otrzymaliśmy wizualizację stadionu w Wikielcu. Prezentujemy dwa warianty – z krytymi trybunami i z otwartymi.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

WIZUALIZACJA STADIONU W WIKIELCU


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (16-17 maja) wydaniu m.in.

Wszyscy rapujemy!
Koronawirus ma wpływ na nasze życie w absolutnie każdej jego odsłonie… Zasadniczo najbardziej nam wpływa na zdrowie, ale na pracę nam też wpływa, na plany wakacyjne i na spędzanie czasu wolnego… Na wszystko, bez krzty umiaru!

Danuta Chada w TogoNazwano ją matką chrzestną szkoły w Tchambie
Danuta Chada przez kilkanaście lat marzyła o tym, by zobaczyć Afrykę. W końcu udało jej się to marzenie spełnić... aż trzy razy. Przy okazji spełnia marzenia afrykańskich dzieci. — Są wspaniałe — mówi emerytowana dziś nauczycielka. — Jestem nimi zauroczona.

Mamy prawo do Warmii
Ktoś inny może szukać swoich korzeni w dokumentach. Moje dokumenty fruwają między gałęziami — mówi Łukasz Staniszewski. Olsztyński prozaik, dramaturg oraz autor słuchowisk wydał niedawno debiutancką książkę „Małe Grozy”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Peron budują #2921644 | 88.156.*.* 16 maj 2020 19:58

  Jak w Łodzi na ŁKSie ;(

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bobo #2921517 | 176.221.*.* 16 maj 2020 14:51

  Nie nawijać mi o jakiejś sportowej wizytówce. To jest piłkarska wizytówka tak ma być i już.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages