Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Czytelnik "Gazety Iławskiej" przekazał środki ochrony osobistej dla szpitala w Iławie!

2020-04-10 13:23:07 (ost. akt: 2020-04-10 15:18:24)
Anna Makuch, kierownik działu farmacji szpitala powiatowego w Iławie, prezentuje część środków ochrony osobistej przekazanej przez Pawła Czopka

Anna Makuch, kierownik działu farmacji szpitala powiatowego w Iławie, prezentuje część środków ochrony osobistej przekazanej przez Pawła Czopka

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Uwielbiamy takie akcje! Do naszej redakcji zadzwonił Paweł Czopek, iławianin od lat mieszkający i pracujący w Irlandii. — Mam dużo środków ochrony osobistej, które na pewno przydadzą się pracownikom iławskiego szpitala. Pomożecie mi przekazać ten sprzęt? — zapytał nasz czytelnik. Pewnie, że pomożemy!

Tak to już jest, że nasze społeczeństwo potrafi się łączyć i wspierać albo w czasach wielkich sukcesów i radości, albo w czasach tragicznych, smutnych. Bez wątpienia, mamy do czynienia z drugim z tych przypadków. Na szczęście społeczeństwo, także to lokalne, potrafi zakasać rękawy i działać na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Przykład ostatni? Środowisko iławskich lekarek wraz z urzędem miasta w Iławie, Miejską Bibliotekę Publiczną i stowarzyszeniem Od-Ważne zorganizowało akcję „Kto nie nosi ten roznosi”, w której nakłaniają do noszenia maseczek ochronnych — informowaliśmy o tym w środę na naszym portalu.

Obojętny na los tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa nie jest także Paweł Czopek. Iławianin skontaktował się z naszą redakcją na początku tego tygodnia.
— Chciałbym za pośrednictwem waszej redakcji przekazać środki ochrony osobistej dla szpitala i policji w Iławie. Aktualnie jestem poza krajem i nie mam możliwości przekazania tego osobiście — mówi Paweł Czopek, który na adres naszej redakcji (ul. Sobieskiego 1/1/k) wysłał dwie wielkie paczki. — Jest tam kilkaset par rękawic, okulary, kombinezony i środki do dezynfekcji — wymienia Paweł.

Paweł Czopek, iławianin od lat mieszkający i pracujący w Irlandii w firmie farmaceutycznej, postanowił pomóc szpitalowi w Iławie

A w jaki sposób taki specjalistyczny sprzęt znalazł się w zasobach iławianina?
— W zeszłym roku moja firma miała zlecenie wywozu wyposażenia tzw. clean roomu z firmy farmaceutycznej, gdzie wszystko szło "na złom". Były tam między innymi te kombinezony itp., które mieliśmy zabrać, bo firma już nie istniała, a szkoda było mi to po prostu wyrzucić. Firma kurierska Tedex Polski Kurier nieodpłatnie to do was dostarczy. Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że nie sprawiłem wam tym kłopotu. Paczki powinny dojść w tym tygodniu. Pozdrawiam Pawel Czopek — napisał w mailu nasz czytelnik. "Mam nadzieję, że nie sprawiłem wam tym kłopotu" — pisze Paweł. Kłopot? Jaki kłopot?! — bez chwili namysłu pozytywnie odpowiedzieliśmy na pytanie naszego czytelnika.

>> Zgodnie z ustaleniami, dwie duże paczki trafiły do naszej redakcji w tym tygodniu. Szybko poinformowaliśmy o tym przedstawicieli policji (oficer prasowy KPP Iława asp. Joanna Kwiatkowska) oraz szpitala powiatowego w Iławie (Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego). Jak się okazało, iławska policja w tym momencie nie potrzebuje tego sprzętu aż tak bardzo, jak choćby szpital, dlatego też KPP Iława przekazała swoją paczkę z odzieżą ochronną placówce przy ul. Andersa.

— W imieniu dyrekcji oraz personelu Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie serdecznie dziękuję za przekazane wsparcie w postaci środków ochrony osobistej i płynu do dezynfekcji. W tym trudnym czasie każda pomoc jest dla nas niezwykle cenna — mówi Iwona Orkiszewska, dyrektorka iławskiego szpitala.

Środki ochrony osobistej trafiły bezpośrednio do działu farmacji, którym zawiaduje Anna Makuch. — Otrzymujemy bardzo dużo pomocy z różnych stron, od różnych osób, firm, instytucji. Bardzo za to dziękujemy — mówi kierowniczka działu farmacji.

Do szpitala powiatowego w Iławie trafiło:
płyn do dezynfekcji — 4 pojemniki
Kombinezony podfoliowane różne rozmiary — 40 sztuk
Rękawice sterylne pakowane po 10 szt — 35 opakowań
Rękawice sterylne pakowane po 2 szt — 160 opakowań
Gogle — 70 szt.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages