Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Pobiegną z Iławy do Kisielic (25 km) dla podopiecznych Domu Dziecka. Bo Dobro Wraca...

2019-11-30 11:02:46 (ost. akt: 2019-11-30 12:07:49)
Bieg charytatywny "Dobro Wraca" organizują Iławscy Biegacze. Tu ich część przed startem biegu Zasuwaj! na trasie Susz - Iława

Bieg charytatywny "Dobro Wraca" organizują Iławscy Biegacze. Tu ich część przed startem biegu Zasuwaj! na trasie Susz - Iława

Autor zdjęcia: archiwum Iławskich Biegaczy

To już w najbliższą niedzielę 1 grudnia! Po raz pierwszy dojdzie do charytatywnego biegu „Dobro Wraca”, który organizowany jest z myślą o dzieciach z Domu Dziecka w Kisielicach.

Na pomysł zorganizowania biegu, którego trasa liczyć będzie ok. 25 kilometrów, wpadli biegacze z grupy #8ranobasen emp Iława. Po raz pierwszy informowaliśmy o tym na początku października. Przeczytaj artykuł: "Dobro Wraca!" Wystartuj w charytatywnym biegu na trasie Iława — Kisielice i pomóż dzieciom z Domu Dziecka

Od tamtej pory nastąpiła jedna istotna zmiana: start biegu będzie miał miejsce nie spod iławskiego basenu, tylko tuż przy amfiteatrze i hali widowiskowo-sportowej nad Małym Jeziorakiem. Tak więc start w niedzielę 1 grudnia o 9.00 z bulwaru Jana Pawła II w Iławie.

- Całą trasę biegu ma zamiar pokonać 170 biegaczek i biegaczy. Piotr Jankowski z grupy Rezerwowe Psy wpadł na świetny pomysł, aby stworzyć także strefy na trasie, w których mogą dołączać kolejne osoby. I tak mamy punkty w Ząbrowie, Gałdowie i Łęgowie. Łącznie w całym biegu weźmie udział 230 uczestników! - mówi Radosław Etmański z grupy #8ranobasen.

Oczywiście najważniejsze w całym wydarzeniu są dzieci, podopieczni Domu Dziecka w Kisielicach. To przed ich placówką zakończy się bieg, to z myślą o nich organizowane jest wydarzenie „Dobro Wraca”. Dziś do godziny 14.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (współorganizator, w którego strukturach jest "Dom dla Dzieci powiatu iławskiego" w Kisielicach), czyli w budynku na terenie szpitala powiatowego w Iławie przy ul. Andersa 3a prowadzona jest zbiórka najróżniejszych podarków dla dzieci z domu dziecka. Co jest aktualnie na stanie? Tajemnica!

- Już teraz możemy podziękować osobom, które mocno włączyły się w pomoc przy organizacji biegu „Dobro Wraca”. To m.in. Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, który zbierały podarki dla dzieci i zaangażował się w paczkowanie, doradzanie, kupowanie a także załatwianie formalności, do tego Aneta i Zbigniew Brymerscy oraz Marta Góraj, którzy także bardzo pomagają. Człowiekiem odpowiadającym za promocję wydarzenia w internecie i za rozmowy ze sponsorami jest Radek Kamrowski. Do tego dochodzi cały pozostały skład naszej grupy #8ranobasen emp Iława oraz środowisko Iławskich Biegaczy - już teraz im bardzo dziękuję za pomoc – wymienia Etmański.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages