Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

"Dobro Wraca!" Wystartuj w charytatywnym biegu na trasie Iława — Kisielice i pomóż dzieciom z Domu Dziecka

2019-10-01 19:30:54 (ost. akt: 2019-10-01 18:34:08)
Trasa biegu "Dobro wraca" będzie prowadziła przez miejscowości: Iława, Kamionka, Ząbrowo, Gałdowo, Stary Folwark, Łęgowo i Kisielice.

Trasa biegu "Dobro wraca" będzie prowadziła przez miejscowości: Iława, Kamionka, Ząbrowo, Gałdowo, Stary Folwark, Łęgowo i Kisielice.

Autor zdjęcia: www.google.pl

— Tu w ogóle nie chodzi o wynik, bicie rekordów, niepotrzebną "napinkę" i tego typu rzeczy. W tym biegu chodzi o to, aby pomóc materialnie dzieciom z Domu Dziecka w Kisielicach — mówi reprezentujący środowisko iławskich biegaczy Radosław Etmański, pomysłodawca biegu "Dobro Wraca", do którego ma dojść 1 grudnia 2019 na trasie Iława — Kisielice (w przybliżeniu: 24 km).

Za pomysłodawcą tego niecodziennego wydarzenia już pierwsze spotkania organizacyjne. Do kolejnego ma dojść w środę 9. października w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie, w którego strukturach jest "Dom dla Dzieci powiatu iławskiego" w Kisielicach.

— Bardzo się cieszymy, że pan Radek Etmański wpadł na pomysł zorganizowania tego biegu. Pomoc na pewno się przyda i liczymy na dużą frekwencję — mówi Jolanta Rynkowska, dyrektorka PCPR w Iławie.

— Jest szansa, że patronat nad biegiem obejmie starosta powiatu iławskiego Bartosz Bielawski. Trasa prowadzi przez trzy gminy wchodzące w skład powiatu: miasto Iława, gminę Iława oraz gminę Kisielice — mówi Etmański, który dziś (wtorek 1 października) odwiedził naszą redakcję aby opowiedzieć o tym charytatywno-sportowym wydarzeniu.

— Jeśli taka propozycja padnie ze strony organizatorów, to bardzo chętnie ją przyjmę i zostanę patronem tego biegu — powiedział nam dziś starosta iławski Bartosz Bielawski.

>>> Tak jak zaznaczyliśmy na początku: w biegu "Dobro Wraca" w ogóle nie chodzi o uzyskanie jak najlepszego czasu, o "zabijanie się" o miejsca w klasyfikacji końcowej. Mało tego: nie będzie pomiaru czasu! I bardzo dobrze. Bo tu biegnie się po to, aby pomóc czternastu podopiecznym domu dziecka w Kisielicach.

— Medale? Owszem, będą, ale wykonają je dzieci z domu dziecka w Kisielicach. Chyba lepszego medalu nie można otrzymać, prawda? — pyta retorycznie biegacz z Iławy, który już wcześniej na polu organizacyjnym wykazał się podczas zimowego biegu Zasuwaj! na trasie Susz — Iława.

Nie będzie także internetowego systemu zgłoszeń i tego typu nowoczesnych metod. Chcesz pobiec? Przyjdź w niedzielę 1. grudnia przed godziną 9.00 pod iławski basen (ul. Biskupska) i przynieś przedmiot/przedmioty, które mogą przydać się dzieciom w Kisielicach. Mogą to być ubrania, pościele itp., ale także książki, przybory szkolne, a jak chcesz to możesz nawet przynieść sprzęt RTV. Rzecz w tym, aby pomóc. A jak wszyscy wiemy; dobro wraca.

— Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie przebiec dystans ponad 20 kilometrów. Dlatego też zachęcamy osoby, które nie chcą lub nie mogą biec, a chcą pomóc, aby także przyniosły podarki dla dzieci. Będziemy je zbierali na starcie biegu w Iławie oraz na mecie w Kisielicach — dodaje Etmański, który przy okazji nakłania do tworzenia Stref Kibica na trasie biegu, która będzie prowadziła przez miejscowości: Iława, Kamionka, Ząbrowo, Gałdowo, Stary Folwark, Łęgowo i Kisielice.

Początek biegu zaplanowano na godzinę 9.00. Niedługo organizatorzy podadzą kolejne szczegóły dotyczące biegu, ale o starcie i o pomocy materialnej dla dzieci z domu dziecka można już myśleć teraz.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages