Poniedziałek, 19 października 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kadrówka z autografem! Damian Przytuła przyłącza się do akcji charytatywnej dla Dominika Więcka

2019-01-29 14:19:43 (ost. akt: 2019-01-29 14:39:42)
Damian Przytuła przyniósł dziś do naszej redakcji swoją koszulkę reprezentacji Polski z autografem

Damian Przytuła przyniósł dziś do naszej redakcji swoją koszulkę reprezentacji Polski z autografem

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Iławianin Damian Przytuła, który na początku tego roku zaliczył bardzo udany debiut w seniorskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, za pośrednictwem "Gazety Iławskiej" właśnie przekazał koszulkę kadrową ze swoim autografem na rzecz akcji charytatywnej organizowanej przez UKS Mały Jeziorak!

Damian Przytuła to wychowanek Jezioraka Iława. Rozgrywający robił tak duże postępy, że jego rozwój szybko został dostrzeżony przez selekcjonerów reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowców. Debiut z Orzełkiem na piersi ma już dawno za sobą. Tyle, że w drużynach młodszych. Występ przeciwko Białorusi podczas rozgrywanego w Hiszpanii memoriału Domingo Barcenasa był jego pierwszym meczem w kadrze A. Potem było już tylko lepiej, o czym informowaliśmy w artykule „Wejście smoka”! Sześć bramek Damiana Przytuły przeciwko mistrzom Europy!

Kariera klubowa też ma bardzo dobre tempo. Przytuła w I-ligowej Warmii Olsztyn za długo nie pograł — szybko zgłosiły się po niego kluby z PGNiG Superligi (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce), Damian wybrał ostatecznie MMTS Kwidzyn.

>>> Kontaktowaliśmy się z zawodnikiem z Iławy podczas jego pobytu w Hiszpanii. Rozmawialiśmy o samym turnieju, ale też poruszaliśmy inne kwestie. Między innymi tą związaną z akcją charytatywną, którą już po raz szósty z rzędu organizuje UKS Mały Jeziorak Iława z trenerem Tomaszem Zakierskim na czele. Szczegóły najbliższej akcji, do której dojdzie w niedzielę 3 marca w hali widowiskowo-sportowej, opisywaliśmy w połowie grudnia, w tekście: Mały Jeziorak tym razem zagra dla Dominika Więcka! Szukamy pamiątek i gadżetów sportowych.

No i o te pamiątki oraz gadżety się rozchodzi. Zapytaliśmy Damiana, czy może nie przekazałby na licytację, z której uzyskane pieniądze pomogą rodzinie Dominika w jego leczeniu, koszulki reprezentacji Polski? Przytuła podjął decyzję w tej sprawie tak szybko, jak reaguje na boisku, czyli natychmiast.
Nie ma problemu, po powrocie z zagranicznych turniejów i zgrupowania kadry odwiedzę waszą redakcję z podpisaną przeze mnie koszulką reprezentacji Polski — odpowiedział wychowanek Jezioraka.

Jak obiecał, tak zrobił. Jutro (środa 30 stycznia) MMTS gra mecz ligowy z Chrobrym Głogów, na wyjeździe. Jadąc dziś rano na zbiórkę do Kwidzyna Damian zawitał do naszej redakcji z reprezentacyjną koszulką w dłoni. Słowa dotrzymał, a podczas poprzednich rozmów trochę żałował, że nie był w stanie (przebywał wówczas w Hiszpanii) dostarczyć jeszcze jedną koszulkę, tyle że na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

>>> Do turnieju, podczas którego przeprowadzona zostanie licytacja i zbiórka pieniędzy na leczenie Dominika Więcka, dojdzie 3 marca 2019 roku, tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b w Iławie. I, podobnie jak przy okazji poprzednich akcji charytatywnych Małego Jezioraka, zwracamy się do naszym czytelników i nie tylko z apelem o przekazania na rzecz licytacji cennych przedmiotów i gadżetów — może to być coś zupełnie nie związanego ze sportem. Na przykład na poprzednią akcję Małego Jezioraka, dla Łukasza Sółkowskiego jeden z naszych czytelników przekazał... samochód! I to na chodzie!

Pamiątki i gadżety prosimy dostarczać do sklepu sportowego Sport A-Z mieszczącego się w Iławie przy ul. 1 Maja 23 (nowa siedziba sklepu Sławomira Święckiego), można także w tej sprawie kontaktować się z Tomaszem Zakierskim (nr tel. 795 082 555) oraz z naszą redakcją (89 648 77 36, e-mail: ilawa@gazetaolsztynska.pl).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages