Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Mały Jeziorak tym razem zagra dla Dominika Więcka! Szukamy pamiątek i gadżetów sportowych

2018-12-13 15:26:11 (ost. akt: 2018-12-14 09:43:26)
Tym razem Mały Jeziorak zagra dla Dominika Więcka, który urodził się z przewlekłą niewydolnością nerek

Tym razem Mały Jeziorak zagra dla Dominika Więcka, który urodził się z przewlekłą niewydolnością nerek

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

UKS Mały Jeziorak Iława nie ustaje nie tylko w szkoleniu adeptów piłki nożnej, ale także w niesieniu pomocy potrzebującym jej osobom, zwłaszcza chorym dzieciom. Tomasz Zakierski i ekipa już po raz szósty organizuje turniej charytatywny. Dojdzie do niego 3 marca 2019 i już teraz apelujemy o przekazywanie na akcję cennych przedmiotów i pamiątek sportowych.

Cztery pierwsze edycje akcji charytatywnej połączonej z turniejem Mały Jeziorak z trenerem Zakierskim na czele zorganizował w myślą o chorych dzieciach. Dzięki zbiórce pieniędzy a przede wszystkim licytacji cennych przedmiotów udało się finansowo pomóc m.in. rodzinom Kordiana Mikulicza, Bartka Cichockiego, Wiktora Prusakowskiego.

Akurat w ostatniej edycji akcji charytatywnej pieniądze zbierane były na leczenie i rehabilitację osoby dorosłej. Dla Łukasza Sółkowskiego zebrano — uwaga! — 53.692,29 zł! To nie sport, tu nie ma rywalizacji. Ale fakt, że podczas akcji charytatywnej zorganizowanej z myślą o chorym na raka mózgu ratowniku medycznym zebrano w Iławie kwotę podobną do tegorocznej WOŚP, musiał robić wrażenie.
A co u Łukasza? Wszystko dobrze, o czym informowaliśmy w artykule "Wygrałem z rakiem i wracam do pracy. Także dzięki Wam!". Właśnie: także dzięki Wam wszystkim, którzy wówczas pomogli i nie żałowali złotówek.

Teraz trzeba pomóc komuś młodszemu. Mowa o 4-letnim Dominiku Więcku. Do turnieju, podczas którego przeprowadzona zostanie licytacja i zbiórka, dojdzie 3 marca 2019 roku, tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b w Iławie. I, podobnie jak przy okazji poprzednich akcji charytatywnych Małego Jezioraka, zwracamy się do naszym czytelników i nie tylko z apelem o przekazania na rzecz licytacji cennych przedmiotów i gadżetów. W tytule artykułu zaznaczamy, że sportowych, jednak może to być coś zupełnie nie związanego ze sportem. Na przykład na akcję dla Łukasza Sółkowskiego jeden z naszych czytelników przekazał... samochód! I to na chodzie!

Pamiątki i gadżety prosimy dostarczać do sklepu sportowego Sport A-Z mieszczącego się w Iławie przy ul. 1 Maja 23 (nowa siedziba sklepu Sławomira Święckiego), można także w tej sprawie kontaktować się z Tomaszem Zakierskim (nr tel. 795 082 555) oraz z naszą redakcją (89 648 77 36, e-mail: ilawa@gazetaolsztynska.pl).

A dlaczego właściwie Zakierskiemu chce się tak działać? Przecież równie dobrze mógłby poprzestać na zorganizowaniu treningu, zgłosić drużynę do ligi, od czasu do czasu przeprowadzić jakiś turniej i już. Rodzina byłaby szczęśliwsza, bo tata/mąż byłby w domu, a i sam Zakierski miałby więcej wolnego czasu. Więc, dlaczego, panie Tomaszu?
— Podczas jednego z pierwszych turniejów charytatywnych nasza drużyna przegrała. Podchodzę do swojego młodziutkiego piłkarza i zaczynam go pocieszać po porażce. Na to on mi odpowiada: "Trenerze, przecież nic się nie stało. Najważniejsze, że pomagamy temu choremu dziecku". Wtedy zrozumiałem, że musimy przeprowadzać w Iławie takie akcje, aby właśnie pokazywać dzieciakom, że trzeba pomagać — odpowiada Zakierski. A rodzina trenerowi wybaczy. Mało tego: pomoże, i to od początku do końca akcji.

DLA KOGO GRAMY
Mały Jeziorak informuje:
"Tym razem pomocy potrzebuje 4-letni Dominik Więcek. Jest to rodzina Tomasza Wiecka, który przez 6 lat pomaga nam w niesieniu pomocy... Dominik urodził się z obustronną hipodysplazją nerek, przewlekłą niewydolnością nerek. W marcu 2018 przeszedł pierwszy przeszczep nerek, te będą potrzebne do końca życia. Rodzice na rehabilitacje wydają kilkadziesiąt tys zł.

Mały Jeziorak po raz szósty zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu gadżetów na licytację i loteriadę. Wierzymy, że i tym razem uda nam się wspólnie pomóc małemu Dominikowi. Jeżeli jesteście w stanie w jakikolwiek pomóc i przekazać coś na Turniej to prosimy o kontakt: Tomasz Zakierski 795-082-555.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dwie #2643230 | 95.160.*.* 13 gru 2018 21:21

  Domiś kończy w lutym 4 latka, nie 6 :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages