środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

340 osób pobiegło w Night Run Susz. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia

2018-07-17 09:31:26 (ost. akt: 2018-07-17 09:59:46)

Autor zdjęcia: Focus on sport

Miłośnicy nocnego biegania zawitali po raz drugi do Susza na kolejną edycję Night Run Susz 2018. Do stolicy polskiego triathlonu zjechali zarówno mieszkańcy powiatu iławskiego jak i osoby z całego kraju.

Biegacze w liczącą 10. kilometrów trasę wyruszyli o godzinie 21:30. Prowadziła ona ulicami miasta oraz alejką wokół Jeziora Suskiego. Start i metę wyznaczono jak zawsze przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II.

Jeszcze przed startem wiadomo było, że ciężko będzie powtórzyć wynik frekwencji sprzed roku, jednak organizatorzy nie musieli się to martwić — w Suszu wystartowało 340 zawodniczek i zawodników.

W kategorii Open mężczyzn wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka (Team Kopeć) z czasem 00:33:49, drugi na metę wbiegł Mariusz Dembowski z Lidzbarka (H+H Polska, 00:34:05), zaś trzeci Łukasz Banaszewski z Grudziądza (PSP Grudziądz, 00:34:26).
Wśród pań najlepsza była Alicja Misiak z Susza (00:37:42), druga była Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (00:41:42), a trzecia Paulina Wiernicka z Kwidzyna (Runfitneska Kwidzyn, 00:42:43). Ponadto nagrodzeni zostali zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod linkiem: http://sts-timing.pl/wp-content/uploads/2018/07/wyniki3.pdf.

W zmaganiach nie mogło też zabraknąć zawodniczek i zawodników z Iławy. Miasto to reprezentowali w Suszu m.in. Biegacze Gorszego Sortu. Oto relacja Piotra Guzowskiego:
Biegacze Gorszego Sortu Iława na Night Run Susz 2018
Patrycja Przybyłek, Michał Trzebiatowski i moja skromna osoba — w takim składzie BGS pobiegli w jak zwykle gościnnym i dobrze zorganizowanym biegu Night Run Susz. 10-kilometrowa trasa pozwoliła nam odkryć uroki tego miasta nocą. Było ekstra, a osiągnięte czasy zadowalające. Patrycja zaliczyła debiut na dystansie 10 km i od razu wywalczyła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Mnie osobiście podobało się moje ostatnie 300 m do mety. Walka do końca. Albo byłem po prostu tak głodny i chciałem się już dorwać do serwowanego makaronu. Night Run Susz — do zobaczenia za rok! — zapowiadają już Biegacze Gorszego Sortu.

••• Organizatorzy zawodów, czyli CSiR w Suszu oraz Gmina Susz chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w drugą edycję Night Run Susz: pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pakowanie pakietów startowych, wolontariuszom za pracę przy punkcie odżywczym i wręczaniu medali, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, rowerzystom MTB Epidemia Cyklozy za prowadzenie wyścigu i jego zamknięcie, dla sklepu Mobilek Susz i Hotelu Karczmy Łabędź z Iławy za nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek z Susza oraz dla przedszkola miejskiego za przepyszny posiłek regeneracyjny.

— Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów i swoje punkty odżywcze dla zawodników. Kolejna edycja Night Run Susz odbędzie się w drugi weekend lipca 2019 r., a zapisy wystartują w lutym 2019 r. Już teraz wszystkich zapraszamy — dodają organizatorzy.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Biegacz lepszego sortu #2537892 | 83.31.*.* 17 lip 2018 10:12

    " i moja skromna osoba" - no comment.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages