Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

VII Iławski Półmaraton już w tę niedzielę! Na najlepszych (i najstarszych) czekają atrakcyjne nagrody

2017-09-07 09:09:04 (ost. akt: 2017-09-07 10:45:22)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Nadchodzący weekend upłynie w Iławie pod znakiem biegów. Zapraszamy na największą biegową imprezę w mieście, Iławski Półmaraton La Rive. Tradycyjnie start biegu głównego nastąpi z mostu przy ul. Konstytucji 3 Maja, w niedzielę o godz. 11:00. Ale biegów będzie dużo więcej, podobnie jak atrakcji okołobiegowych.

SOBOTA
W sobotę 9 września o godz. 10:00 nastąpi początek biegu dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych kl. I-III pod hasłem „Ja też lubię biegać”. Odcinek do pokonania w bezpiecznych startowo grupkach 6-10 osobowych w zależności od wieku (zaczynamy od najmłodszej grupy 3-latków) na długości Galerii Handlowej Jeziorak. O godz. 12:00, również w sobotę, odbędzie się marsz nordic - walking. W minimiasteczku, które znajdować się będzie w okolicy hali, specjaliści z Fizjomasters Iława badać będą wady postawy u dzieci. Naprawdę warto skorzystać.

NIEDZIELA
W niedzielę 10 września danie główne, czyli start Iławskiego Półmaratonu, który tradycyjnie ruszy z mostu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Nastąpi on równo o godz. 11:00. O godz. 11:10 z tego samego miejsca wystartują młodzi biegacze w biegu „Młody Maratończyk”. Mają oni do pokonania 1/10 trasy półmaratonu z metą w tym samym miejscu co ich starsi koledzy.
Zamknięcie linii mety Iławskiego Półmaratonu nastąpi o godz. 14.00. Oficjalne zamknięcie zawodów oraz dekoracja zaplanowana jest ok. godz. 14:30. Wcześniej nastąpią dekoracje Młodego Maratończyka.

Minimiasteczko i biuro zawodów
Przez cały czas trwania Półmaratonu (w sobotę i niedzielę) czynne będzie minimiasteczko (okolica hali widowisko-sportowej).

Biuro zawodów natomiast znajdować się będzie w holu hali sportowo-widowiskowej.
Czynne będzie w sobotę w godz. 8:00- 9:30 – zapisy do biegu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz w godz. 16:00 – 20:00 – zapisy do biegu głównego i biegu „Młody Maratończyk”.
W niedzielę natomiast biuro czynne będzie w godz. 8:00 – 10:00 – z myślą o uczestnikach biegów głównych.
Do niedzielnego biegu głównego zarejestrowanych jest na ten moment 417 zawodników. Liczba faktycznych biegaczy może się jednak zmienić.

Kilka słów o nagrodach niespodziankach
Aż po 10 osób w kategorio open otrzyma cenne nagrody finansowe i rzeczowe, doceniające ich wysiłek w walce z czasem i przestrzenią po pięknej trasie Iławskiego Półmaratonu. Jubiler Roman Frankiewicz z Iławy ufunduje pierścionek oraz zegarek dobrej marki, najstarszej uczestniczce i uczestnikowi Półmaratonu. Ponadto ufunduje wiele nagród ze złotym akcentem dla biegaczy.

Hotel Port 110 z Iławy przekaże pobytowe vouchery z osobą towarzyszącą, Tawerna Kaper lody dla najmłodszych biegaczy z biegu „JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ”. Piekarnia Tyrolska zadba o punkty żywieniowe. Drukarnia RAMPI zadba natomiast o numery startowe i inne wizualne gadżety, ART. Studio o wizualizację imprezy.

GALERIA JEZIORAK w pełni wywiązała się z promocji imprezy. W Galerii w sobotę odbędą się m.in. pokazy karate kyokushin. Będzie także miasteczko z atrakcjami, w sobotę i niedzielę.

Wydział Promocji Urzędu Miasta Iława obdaruje gadżetami uczestników iławskiej imprezy oraz LA Rive w z niespodziankowym wizerunkiem firmy dla uczestników. Miasto Iława nagrodzi również miejsca, od pierwszego do trzeciego, nagrodami rzeczowymi we wszystkich kategoriach biegowych.

— Oczywiście nagrodzimy finansowo kwotą, która wywoła uśmiech na twarzy wszystkich kilkudziesięciu zwycięzców w kategorii rocznikowej, gdzie każdy rywalizuje z własna klasą o zwycięstwo w tej kategorii. Jest to jedyna w Polsce tak nagradzana klasyfikacja w imprezach biegowych – zapewnia Paweł Hofman, współorganizator. Dziękujemy za wsparcie wolontariuszom wszystkich iławskich szkół, nauczycielom, uczniom.


Uwaga, utrudnienia w ruchu drogowym!
Organizatorzy VII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego informują, iż w związku z organizacją w/w imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Miasta Iława i okolic w dniu 10 września (niedziela) 2017 r., w godz. 10.30 – 14.00.
Linia startu VII Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewską skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.
W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do miasta Iława uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji 3-go Maja, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej i Amfiteatru Miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

VII Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu. Na czas imprezy (od godz. 10.30 do godz. 14.00) całkowicie zamknięty zostanie odcinek DK 16 na odcinku RONDO ul. Sienkiewicza/ul. Biskupska/ul. Konstytucji 3-go Maja – RONDO ul. Konstytucji 3-goMaja/ul. Niepodległości/ul. Narutowicza/ul. Dąbrowskiego.
Objazd dla DK16 poprowadzony zostanie ulicami Biskupska – Mickiewicza – Sobieskiego – Królowej Jadwigi. Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi nie później niż o godz. 14.00.
Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności i proszą o wyrozumiałość.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktoś #2322693 | 89.230.*.* 7 wrz 2017 15:46

  Bieg który w du...ie ma biegaczy z Iławy. Tyle w temacie!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Nie jestem #2322354 | 88.156.*.* 7 wrz 2017 10:07

   ani najlepszy, ani najstarszy... Nie ma dla mnie nagród więc nie mam po co jechać.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages