Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Podziel się:

Podziel się:

„Czwórka” czyta dzieciom czyli przedszkolne krasnale u książkowej wróżki

SP4 Iława w Przedszkolu Miejskim nr 6. "Czwórka" czyta dzieciom. Dzieci tworzą artystyczne kreacje świnek. Pani Daria Zielińska rozbudza zainteresowania czytelnicze u swoich przyszłych uczniów

„Czwórka” czyta dzieciom czyli przedszkolne krasnale
u książkowej wróżki

Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie dba nie tylko o swoich obecnych, ale również – i – przyszłych uczniów. Zaprasza się przedszkolaków na wycieczki do szkoły i pokazuje placówkę jako miejsce przyjazne dla dzieci. „Polscy Podróżnicy” to miejsce z tradycjami.
Sercem SP4 jest-jak przystało na instytucję oświatową- biblioteka.
Dla szkoły ważny jest rozwój intelektualny uczniów, który nierozerwalnie związany jest z książkami. Na poszerzanie księgozbioru nie żałuje się tu pieniędzy, dbając jednocześnie, aby literatura trafiała do rąk czytelników. Tych ostatnich trzeba sobie wychować. Zamiłowanie do czytania wyrabia się już od najwcześniejszego dzieciństwa. Wiedzą o tym mamy, wiedzą też panie w szkole. Mają tę świadomość również panie bibliotekarki. Dlatego podjęły się działań z cyklu „Czwórka czyta dzieciom”.
I tak 9 lutego pani Daria Zielińska odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6, by im poczytać to i owo.
Sześciolatkom zaprezentowała bajkę o trzech świnkach. Po jej wysłuchaniu przedszkolaki wykonały prace plastyczno-techniczne, prezentując w nich wybraną przez siebie bohaterkę.
Zdaniem pani Darii Zielińskiej dzieciarnia załapała bakcyla i z pewnością będzie można ich później spotykać w bibliotekach, w tym- kto wie- może i w bibliotece szkolnej „Polskich Podróżników”. Na to liczy prelegentka i zaprasza przyszłych czytelników do swojej placówki.
B. Flis
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Flis oraz opublikowany na portalu Iława: „Czwórka” czyta dzieciom czyli przedszkolne krasnale u książkowej wróżki
Oceń artykuł:

(0)