Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Od uczniaczka paczka dla zwierzaczka

Szkolne Koło Caritas z SP4 w Iławie włączyło się w świąteczną akcję pomocy dla zwierząt z miejscowego schroniska

Od uczniaczka paczka dla zwierzaczka

„Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym, to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować.”
Św. Franciszek z Asyżu

Szkolne Koło Caritas z SP4 w Iławie włączyło się w świąteczną akcję pomocy dla zwierząt z miejscowego schroniska. 6 grudnia 2017 r. wolontariusze zapakowali przyniesione przez siebie kołdry, poduszki, koce oraz karmę robiąc w ten sposób „paczkę dla „naszych młodszych braci i sióstr” (jak nazywał zwierzęta św. Franciszek).
Wolontariusze SKC pamiętają doskonale, że Bóg powierzył człowiekowi opiekę nad zwierzętami. Polski Papież św. Jan Paweł II upominał w swoich naukach, że odpowiedzialność za zwierzęta jest elementem wiary w Boga Stwórcę.
Przykładem miłości i szacunku dla zwierząt jest św. Franciszek, którego zacytowane powyżej słowa przyświecały tegorocznej akcji.

Iwona Grubalska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Flis oraz opublikowany na portalu Iława: Od uczniaczka paczka dla zwierzaczka
Oceń artykuł:

(0)