Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Międynarodowe Dni Nauki

25 października uczniowie kl.6d ze SP 4 w Iławie im. Polskich Podróżników uczestniczyli w spotkaniu z prof. Czachorowskim. Warsztaty naukowe. Debata naukowo-filozoficzna. Budujące wnioski o konieczności zgłębiania wiedzy.

Międzynarodowe Dni Nauki
25 października uczniowie kl.6d ze SP 4 w Iławie im. Polskich Podróżników uczestniczyli w spotkaniu z prof. Czachorowskim. W auli SP 1 pan profesor zaprezentował temat ”Porozmawiajmy o …tym co by było, gdyby nikt nigdy nie uczył biologii i przyrody…” Warsztaty odbyły się w ramach Międzynarodowych Dni Nauki. Za pomocą telefonów komórkowych i łącza internetowego uczestnicy współdziałali z wykładowcą. Rozważania na temat znajomości owadów ich funkcjonowania czy też wypierania gatunków rodzimych, wzbudzały zainteresowanie. Łagodne przejścia ze świata zwierząt do odkrywania lądów pozwoliło uczniom zastanowić się nad przyczynami zwycięstwa jednych narodów nad innymi cywilizacjami. Kontrowersyjne sformułowania- czy niewiedza nas tłumaczy chociażby podczas wybierania codziennych produktów do spożycia, wzbudziła ożywienie wśród słuchaczy. Reasumując- rozpoczęliśmy Tydzień Otwartej Nauki- na nowe doświadczenia poparte wiedzą, którą bez wątpienia należy poszerzać i zgłębiać.
Redagowała Bożena Tyszkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Flis oraz opublikowany na portalu Iława: Międynarodowe Dni Nauki
Oceń artykuł:

(0)