Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podziel się:

Podziel się:

Chronią dzieci, które dostaną szansę przechodzenia oświetloną drogą i po pasach

Chronią dzieci, które dostaną szansę przechodzenia oświetloną drogą i po pasach czyli nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej we Frednowach

Chronią dzieci, które dostaną szansę przechodzenia oświetloną drogą i po pasach

czyli
nowy rok szkolny
w Szkole Podstawowej we Frednowach


Rok szkolny 2017/18 we Frednowach oznacza ogromne zmiany. Nastąpiła zmiana organizacji szkoły. Starsi uczniowie zostali przeniesieni do SP Franciszkowo. Młodsi, z klas I-III pozostali we Frednowach. „Biedronki” i „Pszczółki”- czyli miejscowe przedszkolaki też się nigdzie nie przeniosły. Nowy rok szkolny rozpoczynają w zmniejszonym gronie, ale ze zwiększonymi nadziejami. Po pierwsze- szkoła stała się jeszcze bardziej bezpieczna. Spełniła warunki , związane z sześcioma standardami bezpieczeństwa i uzyskała stosowny certyfikat.
W dodatku wójt Harmaciński zadbał o to, by dodatkowo uatrakcyjnić drogę do miejscowej szkoły, podpisując stosowne dokumenty umożliwiające realizację projektu drogowego (oświetlenie drogi i uliczna „zebra”), co powinno nadać miejscowym drogom miejskiego szyku…Pani dyrektor Trzcińska z dumą o tym informuje, ponieważ certyfikat jest wynikiem pracy całego grona pedagogicznego i usprawni proces opiekuńczy w szkole, poprawiając jednocześnie stopień bezpieczeństwa uczących się we frednowskiej placówce dzieci. Oświetlone pasy drogowe nie tylko zwiększą bezpieczeństwo na drodze, ale i uprzyjemnią maluchom przechodzenie do szkoły.
Miejscowy proboszcz, ksiądz Maciej Pacynko zadbał w czasie Mszy świętej o błogosławieństwo Niebios, a pani minister Zalewska- o resztę dobrych zmian w szkole.
Rodzice, nauczyciele i uczniowie mają nadzieję, że dzięki temu nowy rok szkolny spełni oczekiwania wszystkich i okaże się dobry, owocny i atrakcyjny dla całej lokalnej społeczności frednowskiej, wilczańskiej i wiewiórowej, rozpoczynającej naukę w SP Frednowy.
Po uroczystych mowach powitalnych uczniowie rozeszli się do klas, by tam poznać swój nowy plan i podręczniki szkolne…I jak to się dzieje po wakacjach, kolejne dzwonki zaczęły oddzielać matematykę od polskiego czy rysunków….
B. Flis

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Flis oraz opublikowany na portalu Iława: Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej we Frednowach
Oceń artykuł:

(0)