Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

„Literackim wehikułem czasu” na Warmię i Mazury

W środę 25 lipca b.r. arkady Ratusza zapełnią się bohaterami książek i miłośnikami literatury. Od 10:00 do 13:00 na wszystkich uczestników imprezy czekać będzie zabawa, a wraz z nią przygoda i atrakcje literacko-artystyczne.

Baśniowe sesje fotograficzne, wymienialnie książek i gry terenowe, oparte na przygodach Pana Samochodzika – to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież z Iławy.

Głównymi celami projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, są popularyzacja i promocja czytelnictwa.

W Iławie odbędzie się piknik literacki i gry terenowe z nagrodami. Propozycje dla dzieci to przede wszystkim literacka sesja zdjęciowa w kostiumach bohaterów powieści czy baśni, takich jak Pippi Pończoszarka czy Królewna Śnieżka. Przygotowane zostanie również stoisko plastyczne, gdzie samodzielnie można będzie wykonać zakładki do książek i podkładki pod kubek.

I młodsi, i starsi czytelnicy będą mogli skorzystać z Wymienialni Książek. Tu każdy może przynieść lektury, do których już nie wraca, a w zamian wybrać książki, przykazane przez sąsiadów i kolegów, które uzupełnią domową bibliotekę. W wyborze najciekawszych pozycji pomoże Kącik Luksusu Czytelnika – wygodna przestrzeń z leżakami i poduszkami, w której można zapoznać się z kilkoma pierwszymi stronami upatrzonej lektury.

Reprezentanci wszystkich pokoleń czytelników mogą spędzić wspólnie czas, przenosząc się do świata hobbitów, Harrego Pottera czy Tajemniczego Ogrodu dzięki Przystankowi Gracza – w wydzielonej przestrzeni na uczestników czekać będą literackie planszówki i gry karciane.

Nie zabraknie także działań edukacyjnych. W Wymienialni uczestnicy dowiedzą się czym jest bookcrossing i jak działa „Książka w podróży”, a w ramach minipanelu „W zasięgu… literatury” specjalista od nowych mediów opowie m.in. o tym, jak legalnie i niedrogo znaleźć poszukiwaną książkę, e-book czy audiobook z pomocą odpowiednich aplikacji.

Dopełnieniem działań plenerowych będzie gra terenowa, oparta na powieściach o Panu Samochodziku.

„Literacki wehikułu czasu” rozpocznie się 25 lipca przy ul. Niepodległości 13. Czekamy na Was od 10.00 do 13.00 pod arkadami Ratusza.

Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.Działania odbędą się w ramach wakacyjnej akcji CSE „Światowid”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MBP Iława
Oceń artykuł:

(0)