Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Podziel się:

Podziel się:

Porozmawiajmy o "Obywatelu Kane"

15 stycznia, o godz. 18:00 w Czytelni Ogólnej MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3 porozmawiajmy o „Obywatelu Kane”, który jest uznawany za jeden z największych filmów w historii kina.

„Obywatel Kane” to historia życia amerykańskiego potentata Charlesa Kane'a, przedstawiona w retrospekcjach i wspomnieniach osób z nim związanych.
Ostatnim słowem 76. letniego magnata prasowego Charlesa Kane'a jest "różyczka", czym wprawia wszystkich w zdumienie. Jeden z reporterów postanawia rozwikłać tajemnicę tego słowa. W tym celu spotyka się z czterema najważniejszymi osobami z życia Kane’a. Z ich wypowiedzi tworzy się obraz człowieka inteligentnego, tajemniczego i skomplikowanego, to wszystko nie prowadzi jednak do rozwiązania zagadki. Dopiero pod koniec filmu Welles przedstawia widzom rozwiązanie, które jest ukoronowaniem historii. Obowiązkowy, genialny, wzruszający i dość smutny... ale świetny z błyskotliwym i trudnym do przewidzenia zakończeniem.

„Obywatel Kane” to debiut Orsona Wellesa, w którym występuje on w potrójnej roli: reżysera, scenarzysty i aktora.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MBP Iława oraz opublikowany na portalu Iława: Porozmawiajmy o "Obywatelu Kane" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie
Oceń artykuł:

(0)