Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z historią – wykład o Konstytucji 3 maja

W piątek 28 kwietnia o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie odbędzie się wykład prof. nadzw. dr hab. Dariusza Makiłły pt. „Ustawa rządowa z 3 maja 1791 r. Pierwsza nowoczesna konstytucja w Europie czy wstęp do ostatniego rozdziału dziejów dawnej Rzeczypospolitej?”

Wykład ma na celu osadzenie w szerszym kontekście historycznym Konstytucji 3 maja z 1791 roku. Naszym prelegentem będzie prof. nadzw. dr hab. Dariusz Makiłła – wykładowca w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Prelegent jest autorem wielu artykułów i publikacji w tym: „Artykułów henrykowskich (1573-1576). Geneza - Obowiązywanie - Stosowanie. Studium historyczno-prawne” oraz „Historii prawa w Polsce”.
Organizatorami spotkania są: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Gimnazjum Samorządowe Nr 2 im. Polskich Noblistów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MBP Iława oraz opublikowany na portalu Iława: Spotkanie z historią – zapraszamy na wykład o Konstytucji 3 maja
Oceń artykuł:

(0)