Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Profil użytkownika MBP Iława

„Literackim wehikułem czasu” na Warmię i Mazury

W środę 25 lipca b.r. arkady Ratusza zapełnią się bohaterami książek i miłośnikami literatury. Od 10:00 do 13:00 na wszystkich uczestników imprezy czekać będzie zabawa, a wraz z nią przygoda i atrakcje literacko-artystyczne.

Baśniowe sesje fotograficzne, wymienialnie książek i gry terenowe,...

Spotkanie z historią - „MAZURY I MAZURZY – dzieje”

Podczas spotkania dowiemy się czym właściwie są Mazury, gdzie poszukiwać Mazur na mapie Polski oraz kim byli Mazurzy tworzący specyfikę tego regionu. Mamy nadzieję również na to, że otrzymamy odpowiedź czy Iława jest częścią Mazur. Profesor Janusz Małłek jest specjalistą od historii Prus i Mazur, bibliografia jego prac obejmuje około 400 pozycji, w tym około 100 w językach obcych. Na spotkanie z profesorem Januszem Małłkiem zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Iławskiej w piątek 22 czerwca, o godz. 16:00 do Czytelni Ogólnej MBP, ul. Jagiellończyka 3.

Spotkanie organizacyjne klubu szachistów

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Iławski Klub Szachowy „Fart” serdecznie zapraszają wszystkich miłośników gry w szachy na pierwsze spotkanie organizacyjne klubu, które odbędzie się w sobotę 10 lutego, o godz. 10:00 w Pracowni Komputerowej MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, amatorów, weteranów oraz osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z królewską grą. Spotkania klubu poprowadzi Romuald Maculewicz. Odpowiedzi na wszelkie pytania: tel. 89 649 19 18, 649 16 19

Porozmawiajmy o "Obywatelu Kane"

15 stycznia, o godz. 18:00 w Czytelni Ogólnej MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3 porozmawiajmy o „Obywatelu Kane”, który jest uznawany za jeden z największych filmów w historii kina.

„Obywatel Kane” to historia życia amerykańskiego potentata Charlesa Kane'a, przedstawiona w retrospekcjach...

Wojciech Tochman. Spotkanie autorskie

18 stycznia, o godz. 18:00 zapraszamy Państwa do Czytelni Ogólnej iławskiej biblioteki na spotkanie z Wojciechem Tochmanem.

Wojciech Tochman (ur. 12 kwietnia 1969 r w Krakowie) reporter, autor non-fiction. Debiutował, jako licealista, w tygodniku „Na przełaj” (1987) reportażem o szkolnej szatni....

Porozmawiajmy o...

Jak wyglądałby świat – gdyby nikt nigdy nie uczył biologii i przyrody? Na pasjonujące spotkanie z prof. Stanisławem Czachorowskim zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Środa 25 października godz. 11:00 Aula Szkoły Podstawowej Nr 1, Iława, ul. Tadeusza Kościuszki 2a. Uczestników spotkania prosimy o zabranie telefonów komórkowych.

Kup zdjęcie psu na budę

4 października. o godz. 16:00 zapraszamy Państwa na finał charytatywnej aukcji portretów podopiecznych iławskiego schroniska. Pozyskane z aukcji środki zostaną przeznaczone na zakup nowych bud dla czworonogów. Na spotkanie do MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3 zapraszają organizatorzy: OTOZ Animals Schronisko oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie.

Poromawiajmy o "Ojcu chrzestnym"

Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia… spotkanie z powieścią i filmem wszechczasów. Historię o: zdradzie, zemście, nienawiści i ciemnych interesach, ale również o: rodzinie, przyjaźni, zaufaniu, oddaniu, lojalności, miłości i o zasadach, których trzeba przestrzegać. 16 października o godz. 18:00 spotkajcie się z adaptacją książki Mario Puzo „Ojciec chrzestny” w reżyserii F.F. Coppoli. Czytelnia Ogólna MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3

Chrześcijanie – podzielona wspólnota

W ramach europejskich obchodów 500-lecia Reformacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie zaprasza na rozmowę z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich. Na temat różnorodności stanowisk wobec przemian chrześcijaństwa od czasów reformacji rozmawiać będą: ks. Krzysztof Kopacz (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), ks. Roman Lipiński (Kościół Ewangelicko-Reformowany), ks. Wojciech Płoszek (Kościół Ewangelicko-Augsburski) oraz ks. Paweł Rabczyński (Kościół Rzymskokatolicki). Spotkanie poprowadzi Janusz Poniewierski. 19 października, godz. 18:00, Czytelnia Ogólna MBP, Iława, ul. Jagiellończyka 3

Pomóż czworonogom z iławskiego schroniska

Właśnie ruszyły akcje, dzięki którym każdy może pomóc naszym "braciom mniejszym", kupując zdjęcie lub oddając swój głos w kampanii "Mamy serce dla Psów i Kotów".

„Kup zdjęcie psu na budę” – charytatywna aukcja zdjęć Do 13 października w holu iławskiej biblioteki publicznej...