Motor zostaje w IV lidze! Lubawianie wracali z Braniewa z tarczą

2023-06-29 12:06:44(ost. akt: 2023-06-29 12:40:59)
Piłkarze i kibice Motoru Lubawa mogą cieszyć się już z utrzymania w IV lidze

PIŁKA NOŻNA\\\ W środę (28 czerwca) poznaliśmy zwycięzców baraży o prawo gry w forBET IV lidze w sezonie 2023/24. Żadnej drużynie z klasy okręgowej nie udało się wywalczyć awansu. Tym samym w rozgrywkach ponownie zobaczymy Polonię Iłowo i Motor Lubawa.
Spotkanie w Bartoszycach to była tylko formalność, bowiem w pierwszym meczu Polonia Iłowo wygrała przed własną publicznością 6:0 z Victorią. Wczoraj (środa 28.06) IV-ligowiec już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Kacpra Wydry, który chwilę później dołożył kolejnego gola. Do przerwy Polonia prowadziła 3:0 i zanosiło się na kolejny pogrom, ale druga część spotkania zakończyła się remisem 1:1 i ostatecznie Polonia wygrała 4:1, a w dwumeczu 10:1!

Dużo bardziej wyrównana była rywalizacja Zatoki Braniewo z Motorem. W pierwszym spotkaniu rozegranym w minioną sobotę w Lubawie padł remis 1:1. We Fromborku (bo tam, na czas modernizacji obiektu w Braniewie swoje domowe spotkania rozgrywa Zatoka) po rozegraniu regulaminowych 90 minut także był remis 1:1.

Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Łukasza Wolaka. Zatoka miała sporo sytuacji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Goście ambitnie walczyli do końca, czego efektem było trafienie w 89 minucie Filipa Czerwonki.

W dogrywce czerwoną kartkę zobaczył Kacper Korkliniewski i przez całe 15 minut Motor grał w przewadze jednego zawodnika. Podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego wykorzystali swoją szansę i bramkę na wagę wygranej w 117 minucie strzelił Adam Kapusta.

Tym samym poznaliśmy skład forBET IV ligi na sezon 2023/2024: Concordia Elbląg (spadkowicz), Polonia Lidzbark Warmiński, Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo, Jeziorak Iława, Tęcza Biskupiec, Znicz Biała Piska, Granica Kętrzyn, Rominta Gołdap, Olimpia II Elbląg, DKS Dobre Miasto, Mazur Ełk (beniaminek), Constract Lubawa (beniaminek), Polonia Iłowo, Motor Lubawa, Stomil II Olsztyn (zgłoszeni do rozgrywek).

Nowy sezon forBET IV ligi startuje w pierwszy weekend sierpnia.