XVI Broken Ball - to już w ten weekend! Poznaj program ogólnopolskiego turnieju koszykówki i festiwalu kultury młodzieżowej

2023-06-13 15:00:05(ost. akt: 2023-06-13 15:55:27)
Boisko SP1 - niegdyś jedna z najważniejszych aren koszykówki ulicznej w Iławie. W 2022 roku rozegrano tu turniej 3x3, w tym roku także dojdzie do tych rozgrywek (kat. U-15)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

KOSZYKÓWKA i KULTURA\\\ Koncerty, sporty ekstremalne, a przede wszystkim emocje na boisku. Już po raz szesnasty pasjonaci basketu i ich przyjaciele organizują w Iławie Ogólnopolski Turniej Broken Ball, który tradycyjnie połączony będzie z Festiwalem Kultury Młodzieżowej.
Broken Ball to nasz stary znajomy — z ekipą Iława Basket Crew współpracujemy od pierwszej edycji turnieju i Festiwalu Kultury Młodzieżowej. Przed nami już 16. edycja tego wydarzenia.

W poprzednim roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, ogólnopolski turniej koszykówki znowu został zorganizowany przez pasjonatów basketu z Iławy. Oczywiście BB i FKM to mnóstwo imprez towarzyszących, jak choćby koncerty w amfiteatrze, jednak przedstawiciele IBC zawsze podkreślali, że najważniejsza w tym wszystkim jest (nadal) koszykówka.

Przypomnijmy pokrótce: mecze turniejowe w 2022 roku, podobnie jak będzie teraz, rozgrywane były na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W sali sportowej zostały rozegrane finały rozgrywek 5x5. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła wielkopolska ekipa Street Fame, która w finale pokonała Toronto Bricks z Torunia (trzecie miejsce zajęli Piękni, Młodzi, Niewyspani, również z Wielkopolski). Nie zabrakło wówczas także tradycyjnych konkursów rzutów za 3 pkt (wygrał Dariusz Dobrzycki ze Street Fame), Master of BB (zwyciężył Julian Jędrychowski) oraz wybory Ciacha Turnieju (Jacek Chojnacki z Penga Słupsk), a najważniejszą nagrodę indywidualną, czyli MVP Turnieju, zgarnął Adrian Sobkowiak ze Street Fame.

Dzień wcześniej zakończył się turniej 3x3, to była nowość w Broken Ball, a raczej — powrót do dawnej tradycji. Koszykarze grali na boisku szkolnym SP1. Tu zwyciężyła drużyna NFZ Elbląg, na drugim miejscu zawody skończyła ekipa E3, a na najniższym stopniu podium był zespół STG Starogard Gdański. MVP turnieju został Mateusz Stawiak z NFZ.

W tegorocznym Brokenie rozegrane zostaną turnieje 5x5 (hala) oraz 3x3 w kategorii wiekowej U-15 (boisko).

— Zapraszamy na największe święto koszykówki w północnej Polsce! XVI Broken Ball - Ogólnopolski Turniej Koszykówki 5x5 i Festiwal #StreetCulture 16-18 czerwca 2023. Broken Ball to ludzie z pasją, koszykarskie widowisko, uliczny vibe, koncerty, imprezy i eventy towarzyszące — czytamy na stronie facebookowej BB.

17.06.23 - SOBOTA

09:00 – Ogólnopolski Turniej Koszykówki 5x5 – Broken Ball vol. 16 w kategorii open
- 8.00 - 13.00 - rejestracja uczestników turnieju Broken Ball vol. 16 (hol główny galerii Jeziorak)
Miejsce turnieju: Hala Sportowa SP 1, ul. Kościuszki 2A

10.00 - Broken NBA 2K23 - turniej na konsoli (zapisy w dniu imprezy)

Miejsce: Hala Sportowa SP 1

11.00 - 14.00 - BROKEN TOP GEAR - animacje oraz zawody na czas z przeszkodami z wykorzystaniem hulajnóg
Miejsce: Boisko SP 1. Wstęp wolny

11.00 - BROKEN TATOO, czyli mobilne studio tatuażu na XVI BROKEN BALL’U.