Ponad 330 osób na starcie sezonu Milko Mazury MTB w Iławie. Zwycięstwo Anny Kołatki w kat. Expert [zdjęcia, wideo]

2023-04-27 12:39:58(ost. akt: 2023-04-27 13:30:47)
Na trasie "Wyścigu Pięciu Jezior" w Iławie i okolicach (Milko Mazury MTB)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

KOLARSTWO GÓRSKIE\\\ Niedzielne ściganie w Iławie rozpoczęło zmagania w ramach cyklu Milko Mazury MTB. Na linii startu pojawiło się ponad 330 zawodniczek i zawodników gotowych do rywalizacji po zimowej przerwie. Na dłuższym dystansie Pro, liczącym prawie 80 km, najszybszy okazał się Artur Sowiński (Kodzik Rowery).

Na malowniczej trasie w Iławie i okolicach zainaugurowany został w niedzielę (23 kwietnia) kolejny sezon Milko Mazury MTB, największego cyklu wyścigów kolarstwa górskiego w regionie. Iławskie zmagania pod nazwą "Wyścig Pięciu Jezior" to pierwszy etap cyklu, który odbywa się w miejscach zdecydowanie bardziej kojarzących się z żeglarstwem niż dwoma kółkami.

Projekt Stowarzyszenia Luz Grupa z Mrągowa, polegający na „odczarowaniu” Mazur i pokazaniu ich z kolarskiej perspektywy, z roku na rok przybiera na sile. W niedzielę kolorowy peleton zameldował się w Iławie, a następnie Milko Mazury MTB zaprosi m.in. do Mrągowa, Mikołajek, Giżycka, Rynu, Pasymia, a także Kwidzyna.

Wiadomości z trasy (i mety)

Rywalizacja pomiędzy Arturem Sowińskim a Kamilem Kuszmidrem (KK Załuski Team) w kat. Pro trwała do samego końca. Ostatecznie jednak Kamil z sekundą straty zajął drugie miejsce. Dawid Przybylski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) zajął ostatnie miejsce na podium.

Emocjonujące ściganie kibicie mogli również obserwować podczas startu zawodników w kategorii Expert. Zwycięstwo na tym dystansie wywalczył Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Drugim zawodnikiem na mecie był Paweł Oktaba (Szprycha Giżycko), zaś trzecie miejsce wywalczył Mateusz Tengowski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była pochodząca z Iławy Anna Kołatka (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Druga na mecie zameldowała się Anna Kruszyńska, a trzecia była Regina Kasprzycka (obie Auto Land).

W kategorii Hobby triumfował Wojciech Kowalczyk (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), za nim pojawił się kolega z klubu, Leszek Szczepański. Trzecie miejsce zajął Marcin Okoński (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team).

Wśród kobiet najlepsza była Emilia Grochalska (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), która wyprzedziła Magdalenę Klasę oraz Barbarę Ellert-Panek (Bez Hamulców MTB Team Pan-Bike).

Wyścig w kategorii Wielka Stówka padł łupem Łukasza Skrodzkiego (Olikom Team Pisz), który wyprzedził Krzysztofa Kapuścińskiego (MSR Olsztyn) i Krzysztofa Milewskiego.

Z kolei w kategorii Electofun Bosch E-bike Race zwyciężył Sławomir Kowanda (Auto Land), drugi był Arkadiusz Gałkiewicz, a trzecia Marta Rej-Witt.

Na najkrótszym dystansie w kategorii Fun wygrał Artur Barański (MTB MKS Truso Elbląg), drugie miejsce zajął Krzysztof Karwowski (Ostróda Sport Team) a trzecie Kamil Hajducki (MTB MKS Truso Elbląg). Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Gruszewska (MKK - Mława), Katarzyna Łagodzińska była druga na mecie, a trzecia Agnieszka Las-Czerepak (TK Masters Giżycko).

— Na kolejne zmagania w ramach cyklu zapraszamy 7 maja do Piecek — dodają organizatorzy Milko Mazury MTB.