Warta nie dopłynęła do Iławy [zdjęcia]

2023-01-14 17:58:22(ost. akt: 2023-01-15 09:45:13)

Autor zdjęcia: Artur Kijewski / materiały klubowe Indykpolu AZS

SIATKÓWKA\\\ W meczu 20. kolejki PlusLigi Indykpol AZS zaskakująco łatwo rozprawił się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Olsztynianie wygrali 3:0 i zrobili ważny krok w walce o play-off.

Wicelider PlusLigi w Iławie pojawił się bez swojego asa atutowego, czyli Urosa Kovacevica, który w piątek został ojcem. Brak Serba na boisku od samego początku widać było gołym okiem. Warto również dodać, że gracze z Zawiercia w środę rozegrali niezwykle wymagające spotkanie w Turcji, gdzie po siatkarskim dreszczowcu przegrali 2:3 z Halkbankiem Ankara.
Wszystko to sprawiło, że w sobotnie popołudnie na parkiecie w Iławie Indykpol AZS niepodzielnie dzielił i rządził. Dwa pierwsze sety podopieczni Javiera Webera wygrali do 20. Najwięcej emocji było w trzeciej partii. Jurajscy Rycerze prowadzili już nawet 16:11, ale końcówka seta należała do graczy z Warmii, którzy wygrali 30:28.

* Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (20, 20, 28)

MVP: Taylor Averill (13/14 = 93% skuteczności w ataku + 1 blok).

Najbliższy mecz Indykpol AZS rozegra 17 stycznia w Katowicach z miejscowym GKS-em, który jest po serii siedmiu porażek z rzędu.