5 zwycięstw z rzędu! Frednowy pokazały, jak się kończy rundę [krajobraz po piłkarskim weekendzie, wyniki, tabele]

2022-11-09 13:45:24(ost. akt: 2022-11-09 14:39:44)
Radość zespołu LZS Frednowy po zwycięstwie odniesionym w ostatniej kolejce, z Żakiem Jamielnik (5:1). Drużyna trenera Piotra Dymowskiego jest już 3. w tabeli

Autor zdjęcia: archiwum LZS Frednowy

PIŁKA NOŻNA\\\ Nie wiemy, jak bardzo motywujące musiało być lanie od Orła (9:1 dla zespołu z Janowca Kościelnego w 8. kolejce), ale fakty są takie, że w kolejnych pięciu meczach A-klasowy LZS Frednowy zdobył 25 goli, wygrywając pięć razy z rzędu!
Statystyka z ostatnich meczów ligowych zespołu trenera Piotra Dymowskiego budzi duży szacunek. Drużyna z gminy Iława, po ostrym przetrzepaniu przez Orła w 8. kolejce, dostała niezłego kopa.

Pięć spotkań, same wygrane, 25 bramek zdobytych i 10 straconych. Nie ma co, we Frednowych lubią radosny futbol! I aż szkoda (zwłaszcza dla tej ekipy), że runda jesienna sezonu 2022/23 już się zakończyła.

Tydzień wcześniej rozgrywki ligowe w 2022 roku skończyły zespoły grające w B klasie. Teraz piłkarzy z tych lig czeka długa przerwa od walki o punkty. W najbliższy weekend (12-13.11) ostatnią serię I rundy rozegrają zespoły z IV ligi i klasy okręgowej. Wkrótce zapowiemy te spotkania, ale wcześniej publikujemy piłkarski krajobraz po ostatniej ligowej serii (5-6 listopada). Zespoły z powiatu iławskiego mają pogrubioną nazwę w tabelach.

IV LIGA

• Rominta Gołdap — Jeziorak Iława 0:4 (0:2)
0:1 - Kochalski (13), 0:2 - Górski (28), 0:3 - Imamoto (65), 0:4 - (82 sam.)

• GKS Wikielec — Motor Lubawa 2:0 (0:0)
1:0 - Klimek (72), 2:0 - Kentaro (85)

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI:
• Polonia Iłowo — Granica Kętrzyn 0:2 (0:0)
0:1 - Spirydon (68), 0:2 - Policha (76)

• Polonia Lidzbark Warmiński — DKS Dobre Miasto 0:0

• Tęcza Biskupiec — Mrągowia Mrągowo 3:3 (0:3)
0:1 - Skonieczka (10), 0:2 - Glinka (16), 0:3 - Skonieczka (30), 1:3 - Gołębiowski (74), 2:3 - Strzelec (76), 3:3 - Burzyński (87)

• Znicz Biała Piska — Huragan Morąg 5:1 (2:1)
1:0 - Sylwisty (9), 1:1 - Błaut (41), 2:1, 3:1 - Krzyś (45, 53), 4:1 - Skyba (81), 5:1 - Romachów (82)

• Mamry Giżycko — Olimpia Olsztynek 1:0 (0:0)
1:0 - Drażba (73)

• Pisa Barczewo — Olimpia II Elbląg 2:4 (1:1)

1:0 - Kierstan (5), 1:1 - Kozera (32), 1:2 - Kottlenga (60), 2:2 - Trznadel (66), 2:3 - Kozera (75), 2:4 - Kordykiewicz (89 k)

• Unia Susz - Zatoka Braniewo 1:4 (0:1)
0:1 - Prochna (8), 1:1 - Luliński (60), 1:2 - Zakrzewski (69 samob.), 1:3 - Szpakowski (70), 1:4 - Wojtkiewicz (84)

• Iskra Narzym - Constract Lubawa 1:3 (0:2)
0:1, 0:2 - Okuniewski (8, 35), 1:2 - Arczewski (77), 1:3 - Sobolewski (81); czerwona kartka: Arczewski (83 Iskra)

• Polonia Pasłęk - Czarni Rudzienice 6:1 (3:1)
1:0 - Falkowski (3 samob.), 1:1 - Płoski (8), 2:1 - Lenart (9), 3:1 - Wieliczko (45), 4:1 - Lenart (71), 5:1 - Kuczkowski (80), 6:1 - Lenart (81)

W grupie 2 doszło do meczu na szczycie, bo Iskra Narzym podjęła Constract Lubawa - po 13 kolejkach oba zespoły miały po 32 punkty. Po zaciętym pojedynku goście wygrali 3:1.

- Zasłużone zwycięstwo Lubawy - ocenia Bartosz Szczęsny, trener Iskry. - W pierwszej połowie nastawiliśmy się na grę z kontry, ale to rywal był skuteczniejszy. Po przerwie po strzale Dawida Arczewskiego zdobyliśmy kontaktowego gola. Niestety, sześć minut później ten sam zawodnik ujrzał czerwony kartonik za faul i musieliśmy kończyć mecz w dziesiątkę - dodaje szkoleniowiec.

Nie spuszcza z tonu Zatoka Braniewo - podopieczni trenera Daniela Koguta, mimo iż zagrali w młodzieżowym składzie, wysoko wygrali na wyjeździe z Unią Susz.

W spotkaniu Polonia Pasłęk - Czarni Rudzienice (6:1) trzy bramki dla zwycięzców zdobył Radosław Lenart.

• Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Delfin Rybno 1:4 (0:2)
0:1 - Ossowski (26), 0:2 - Kwaśniewski (44), 0:3 - Sztejka (47), 1:3 - Rochewicz (49), 1:4 - Orzechowski (66)

• Barkas Tolkmicko - Błękitni Orneta 3:0 (1:0)
1:0 - Szymanowski (18), 2:0 - Mróz (83), 3:0 - Ratajczyk (90)

• Naki Olsztyn - Ossa Biskupiec Pomorski 5:2 (2:2)
1:0 - Samoraj (2), 2:0 - Fronczak (5), 2:1 - Foj (19), 2:2 - Otremba (38), 3:2 - Kowalski (64), 4:2, 5:2 - Milewski (75, 88)

• Kormoran Zwierzewo - Radomniak Radomno 2:2 (1:0)
1:0 - Wojtyło (40), 1:1 - P. Górzyński (52), 2:1 - Sokołowski (63 karny), 2:2 - Bartnicki (74)

• Płomień Turznica - Start Nidzica 1:3 (0:1)
0:1 - Tomaszewski (45), 0:2 - Jastrzębski (47), 1:2 - Sadowski (58), 1:3 - Kowalski (85)

1. Constract 35 50:21
2. Iskra 32 35:21
3. Zatoka 29 42:18
4. Polonia 26 42:25
5. Naki 25 53:27
6. Start 24 36:24
7. Ossa 22 29:22
8. Czarni 20 29:37