Stomilanki skazane na sukces! Hat-tricki Poli Olender i Esther Sunday

2022-11-04 08:00:00(ost. akt: 2022-11-04 08:18:04)
Pochodząca z Iławy Pola Olender (u góry, wychowanka Małego Jezioraka Iława) zdobyła dla Stomilanek trzy gole w meczu z Bielawianką Bielawa

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

I LIGA PIŁKARSKA KOBIET\\\ Jeśli Stomilanki w tym sezonie nie awansują do Ekstraligi, to będzie to spora sensacja. Tym razem na olsztyńskich Dajtkach podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały aż 8:0 z Bielawianką Bielawa.
• Stomilanki Olsztyn — Bielawianka Bielawa 8:0 (5:0)
1:0, 2:0, 3:0 — Olender (17, 23, 34), 4:0, 5:0, 6:0, 7:0 — Sunday (41, 45, 59, 61), 8:0 — Osajkowska (71),

STOMILANKI: Ptaszek — Krech (80 Taranowska), Kędzia, Skrzypińska (87 Żukowska), Libera (80 Korzec), Osajkowska, Kałużna, Sokołowska, Olender, Bida (65 Czarnecka), Sunday (65 Rabiega),

Przed tym meczem na bilans drużyny z Olsztyna składało się osiem zwycięstw i jedna porażka. Po niedzielnym starciu Stomilanki dopisały do tabeli kolejny komplet punktów i jeszcze bardziej poprawiły swój bilans bramkowy. Rywalki z Bielawy przyjechały do Olsztyna ulec w jak najmniejszych rozmiarach, ale w najczarniejszych snach nie przypuszczały, że przegrają aż tak wysoko.

Po pierwszej połowie Stomilanki prowadziły już 5:0. Wynik spotkania otworzyła Pola Olender, pochodząca z Iławy wychowanka Małego Jezioraka, która wykończyła ładną akcję zainicjowaną w bocznej strefie boiska. W 23 minucie ta sama zawodniczka podwyższyła wynik spotkania, trafiając do bramki z bliskiej odległości. W 34 minucie Olender zdobyła trzecią bramkę strzelając na raty, a w tej akcji dużą rolę odegrała Esther Sunday, wygrywając pojedynek w bocznej strefie boiska.

Przed przerwą (41 i 45 minuta) napastniczka pochodząca z Nigerii dorzuciła dwa gole, w dwóch bliźniaczo podobnych sytuacjach. Sunday, po asystach Katarzyny Kałużnej, trafiała do praktycznie pustej bramki.

Po przerwie Stomilanki nie zwolniły tempa. W 59 minucie było 6:0. Bramkarka gości źle wybiła piłkę, do której dopadła Kałużna. Zawodniczka olsztyńskiego klubu, dryblując, szybko znalazła się w polu karnym i znowu wystawiła idealną piłkę Nigeryjce, a ta dostawiła tylko nogę i mogła się cieszyć z hat-tricka.

Minutę później było już 7:0 — po przejęciu piłki w środku pola ładne podania wymieniły między sobą Kałużna i Sunday. Druga z nich, strzelając z 11 metrów, kolejny raz w tym meczu wpisała się na listę strzelczyń. W 72 minucie Kamila Osajkowska w polu karnym wybiegła za pleców rywalki, dopadła do piłki wrzuconej z 40 metra i strzeliła bramkę numer osiem w tym meczu.

W najbliższą niedzielę (6 listopada) olsztynianki czeka wyjazd do Gdyni, gdzie zmierzą się z zespołem Checz Marcus. Będzie to ostatnie spotkanie Stomilanek w rundzie jesiennej, bo w następnej serii zawodniczki trenera Maleszewskiego pauzują.

Stomilanki powiedziały po meczu
Pola Olender:
— Od początku kontrolowałyśmy mecz i cierpliwie stwarzałyśmy sytuacje, byłyśmy skuteczne, chociaż mogłyśmy zakończyć to spotkanie z wyższym wynikiem. Cieszę się z rezultatu oraz strzelonych bramek, teraz skupiamy się na kolejnym meczu.

Oliwia Bida:
— Mecz z Bielawianką od samego początku układał się po naszej myśli. Byłyśmy zdeterminowane, przez co skutecznie powstrzymałyśmy przeciwniczki strzelając aż 8 bramek. To w rezultacie daje nam trzy punkty i umacniamy się na pozycji lidera. Bardzo cieszę się z kolejnego zwycięstwa i pracujemy dalej, bo przed nami ostatni mecz ligowy tej rundy z Checz Marcus Gdynia.

Kinga Ptaszek:
— Mecz z Bielawianką był pod naszą kontrolą od początku spotkania, przeciwniczki mogły odczuć naszą dominację, zgranie i mądrość boiskową. Nasza obrona zagrała na tyle dobrze, że Bielawianka nie miała okazji na zdobycie bramki, chociażby honorowej. Jestem zadowolona z wyniku, tak jak i z każdej z dziewczyn na boisku, każda z nas zagrała z pełnym zaangażowaniem i determinacją. Przed nami ostatni mecz ligowy, który da nam szansę na zajęcie pozycji lidera z konkretnym zapasem punktów, także skupiamy się teraz na tym i dalej konsekwentnie pracujemy na wspólny cel.

źródła wypowiedzi: KKP STOMILANKI OLSZTYN