[AKTUALIZACJA] GKS Wikielec nowym liderem IV ligi, Jeziorak wygrał z Huraganem

2022-09-18 12:42:38(ost. akt: 2022-09-19 08:06:49)
Trenowany przez Damiana Jarzembowskiego (na pierwszym planie) GKS Wikielec właśnie wskoczył na fotel lidera forBET IV ligi

IV LIGA PIŁKARSKA\\\ Mamry Giżycko nie są już liderem. Podopieczni trenera Przemysława Łapińskiego stracili prowadzenie w tabeli w fatalny sposób — na własnym stadionie przegrali 1:6 z Polonią Lidzbark Warmiński, a wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą!
Tak, tak — wszystkie bramki sobotniego wieczoru w Giżycku zostały zdobyte w pierwszej połowie spotkania. Po zmianie stron, o dziwo, żadna z drużyn nie strzeliła już gola. Spodziewaliśmy się hitu kolejki, ale nikt nie przypuszczał, że Polonia tak się rozstrzela. Był to drugi mecz ligowy zespołu z Lidzbarka Warm. pod wodzą trenera Wojciecha Figurskiego, a średnia strzelonych goli przez Polonię w tych spotkaniach wynosi 4,5.

Nowym liderem rozgrywek został inny spadkowicz z III ligi, GKS Wikielec, który pokonał na swoim terenie kolejnego w tym gronie byłego III-ligowca, Znicz Biała Piska. Gospodarze — podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego — obydwa gole strzelili z rzutów karnych. “Jedenastki” także trzeba umieć wywalczyć i wykorzystać, więc to w ogóle nie ujmuje randze zwycięstwa, bo ostatecznie komplet punktów został w Wikielcu i piłkarze GKS-u mogli świętować awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Nie tylko w Giżycku padło dużo goli, bo wysokie zwycięstwa odniosły także drużyny DKS-u Dobre Miasto oraz Mrągowii Mrągowo. Ci pierwsi na wyjeździe zdeklasowali (6:0) Pisę Barczewo, a drudzy pokonali w Lubawie 5:2 miejscowy Motor.

W niedzielę nastąpiło dokończenie 7. kolejki: Jeziorak Iława zagrał na swoim terenie z Huraganem Morąg i pewnie wygrał 5:1 (do przerwy było już 3:0), a Olimpia II Elbląg przegrała u siebie z Tęczą Biskupiec (1:3). Poniżej wyniki 7. kolejki i aktualna tabela.

WYNIKI 7 KOLEJKI:
• Rominta Gołdap — Polonia Iłowo 1:0 (0:0)
1:0 — Radzikowski (58)

• GKS Wikielec — Znicz Biała Piska 2:1 (1:1)
1:0 — Kentaro (2 k), 1:1 — Rutkowski (24 sam.), 2:1 — Kacperek (72 k)

• Mamry Giżycko — Polonia Lidzbark Warmiński 1:6 (1:6)
0:1 — Dziemidowicz (6), 0:2 — Karłowicz (10), 0:3 — Sobolewski (13), 0:4 — Karłowicz (23), 0:5 — Bogdański (28), 0:6 — Karłowicz (33), 1:6 — Pluciński (34)

• Olimpia Olsztynek — Granica Kętrzyn 0:3 (0:2)
0:1 — Zawalich (5), 0:2 — Turczyn (17), 0:3 — Czarniakowski (80)

• Pisa Barczewo — DKS Dobre Miasto 0:6 (0:3)
0:1 — Hioki (5), 0:2 — Nakielski (27), 0:3, 0:4 — Chojnowski (30, 51), 0:5 — Bendyk (60), 0:6 — Szafrański (78)

• Motor Lubawa — Mrągowia Mrągowo 2:5 (0:3)
0:1 — Kuśnierz (43), 0:2 — Rybkiewicz (44), 0:3 — Kosek (45), 0:4 — Wypniewski (47), 0:5 — Skonieczka (63), 1:5 — Szczepański (75), 2:5 — Goździejewski (87)

• Jeziorak Iława — Huragan Morąg 5:1 (3:0)
Gole: Kuciński, Sagan, sam., Imamoto, Kwiatkowski (Jeziorak) — Stankiewicz (Huragan)

• Olimpia II Elbląg — Tęcza Biskupiec 1:3