Ogólnopolski turniej koszykówki Broken Ball — przed nami finały rozgrywek 5x5 [zdjęcia, video]

2022-06-26 09:56:03(ost. akt: 2022-06-26 10:30:44)
Na boisku szkolnym SP1 rozgrywany był w sobotę turniej 3x3

KOSZYKÓWKA\\\ Koncerty, graffiti, warsztaty itd., ale przede wszystkim basket. W Iławie trwa ogólnopolski turniej koszykówki Broken Ball połączony z Festiwalem Kultury Młodzieżowej.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, Broken Ball znowu został zorganizowany przez pasjonatów koszykówki z Iławy. Oczywiście BB i Festiwal Kultury Młodzieżowej to mnóstwo imprez towarzyszących, jak choćby wczorajszy koncert Sariusa w amfiteatrze, jednak przedstawiciele Iława Basket Crew zawsze podkreślali, że najważniejszy jest basket właśnie, czyli koszykówka.

Mecze turniejowe rozgrywane są na terenie szkoły podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W sali sportowej zostaną dzisiaj (niedziela 26 czerwca) rozegrane finały rozgrywek 5x5. Do turnieju zapisało się łącznie 16 drużyn, które wczoraj rywalizowały w grupach. Dzisiaj mecze finałowe, początek ćwierćfinałów o godz. 11.00.

Zakończył się już turniej 3x3, koszykarze grali na boisku szkolnym SP1. Tu zwyciężyła drużyna NFZ Elbląg, na drugim miejscu zawody skończyła ekipa E3, a na najniższym stopniu podium był zespół STG Starogard Gdański. MVP turnieju został Mateusz Staniak z NFZ.

Zapraszamy na dzisiejsze mecze turnieju 5x5, nie zabraknie tradycyjnych konkursów rzutu za 3 pkt, Master of BB oraz wyborów Ciacha Turnieju i MVP Turnieju.