PlusLiga w Iławie || "Nie graliśmy zbyt dobrze i za to przepraszamy". Mistrz Polski przerwał zwycięską serię AZS-u [zdjęcia]

2021-12-06 13:29:26(ost. akt: 2021-12-06 13:39:09)
W sobotę iławska hala ponownie wypełniła się kibicami podczas meczu siatkarskiej PlusLigi

Autor zdjęcia: Artur Kijewski / Indykpol AZS Olsztyn

W hicie 10. kolejki PlusLigi, przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. Tym samym aktualni mistrzowie Polski przerwali serię siedmiu z rzędu zwycięstw zespołu z Olsztyna. MVP pojedynku został Jan Hadrava.
* Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (-21, -18, -20)
INDYKPOL AZS: Firlej (1), Andringa (7), Jakubiszak (7), DeFalco (10), Poręba (12), Butryn (6), Gruszczyński (libero) oraz Król (3), Siwczyk, Ciunajtis
MVP: Jan Hadrava (Jastrzębie)

W porównaniu do ostatniego spotkania, trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. Zamiast Taylora Averilla na boisku od pierwszej piłki kibice zobaczyli Szymona Jakubiszaka. Skład uzupełnili: Jan Firlej, Mateusz Poręba, TJ Defalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W dwóch partiach, wyrównana rywalizacja na parkiecie trwała do połowy seta (10:10 w pierwszym i 12:12 w drugim secie). Od tego momentu ton rywalizacji na parkiecie nadawali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Prym w ataku wiódł były zawodnik Indykpolu AZS - Jan Hadrava (MVP spotkania, 22 punkty w całym meczu).

Choć akademicy próbowali odrabiać straty (najlepiej punktującym był Mateusz Poręba – 12 „oczek), to dwie partie pewnie zostały zapisane na konto Mistrza Polski (25:21 i 25:18). W trzecim secie od początku przeważali również oni (9:5, 14:6) i zasłużenie zwyciężyli 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

To był ostatni mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2021 roku w Iławie. Akademicy z Kortowa w styczniu 2022 roku aż trzykrotnie zawitają do hali przy Małym Jezioraku (spotkania z PGE Skrą Bełchatów, Ślepskiem Malow Suwałki i GKS Katowice).

W kolejnym meczu ekipa ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego na wyjeździe zmierzy się z obecnym liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek piątkowego (10.12) spotkania o godzinie 20:30.

— Chciałbym przeprosić naszych fanów, którzy w komplecie wypełnili halę w Iławie. Nie graliśmy zbyt dobrze i za to przepraszamy. Gratulacje dla Jastrzębskiego Węgla za zwycięstwo, zagrali bardzo dobre spotkanie. Wiedzieli, czego chcieli — powiedział po meczu Marco Bonitta, trener olsztynian.

* Inne wyniki 10. kolejki: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:0 (18, 23, 19), Skra Bełchatów - Ślepsk Suwałki 3:0 (22, 22, 22), Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 0:3 (-21, -20, -21), LUK Lublin - Cerrad Czarni Radom 3:1 (13, -22, 18, 14), Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 (-23, 33, -17, -19); poniedziałek: Projekt Warszawa - Aluron Warta Zawiercie (20.30 Polsat Sport).