Fortuna wróciła – Jeziorak wygrał trzeci mecz z rzędu

2021-04-25 10:52:36(ost. akt: 2021-04-25 11:14:46)
Radość piłkarzy Jezioraka po golu Radosława Galasa na 3:0

Autor zdjęcia: Rafał Turowski

Piłkarze iławskiego IV-ligowca oraz trener Wojciech Figurski twierdzili, że Jeziorakowi w pierwszych trzech meczach ligowych w 2021 roku brakowało szczęścia. No to teraz muszą wykorzystać dobry okres, bo fortuna wyraźnie wróciła na ul. Sienkiewicza.
Jeziorak Iława – Błękitni Pasym 4:0 (2:0)
1:0 – Kwiatkowski (32), 2:0 – Tokarski (43), 3:0 – Galas (77), 4:0 – Kwiatkowski (87)

JEZIORAK: Włodarczyk – Zalewski, Słomski (Stanikowski 79), Kowalski, Kressin, Kwiatkowski, Galas, Tokarski (Madej 58), Nowiński (Topolewski 70), Sagan, Czarnota

BŁĘKITNI (wyjściowa 11): Zink – Sokołowski, Nosowicz, Chrzanowski, Malanowski, Duplicki, Kowalewski, Kulesik, Mikulak, Świercz, Stańczak

Drużyna z Iławy w pierwszych trzech tegorocznych meczach w forBET IV lidze zdobyła tylko dwa punkty. W kolejnych trzech za każdym razem wygrywała notując przy okazji kapitalny bilans goli: w spotkaniach z Delfinem Rybno, Warmią Olsztyn i wczorajszym spotkaniu z Błękitnymi Pasym iławianie zdobyli 16 bramek(!) tracąc tylko 3. Jeziorak wrócił na zwycięski szlak i oby już z niego nie schodził. A powrót fortuny objawił się m.in. w 21 minucie, kiedy to piłkę z linii bramkowej – przy stanie 0:0 na tablicy wyników – wybił zawodnik Jezioraka, Maciej Zalewski.

Strzelanie w sobotnim pojedynku z Błękitnymi rozpoczął Michał Kwiatkowski, który ostatnio jest w wybornej formie snajperskiej: środkowy pomocnik w sześciu tegorocznych meczach zdobył już sześć goli, a łącznie w całym sezonie ma ich 9. A nie pisaliśmy czasami w trakcie zimowego okresu przygotowawczego i sparingów, że „Kwiatek” jest w bardzo dobrej formie?...

Dość chwalenia samych siebie, bo tu – po ligowych wtopach z początku wiosny 2021 – można w końcu pochwalić drużynę trenera Wojciecha Figurskiego. Pod koniec pierwszej połowy wynik na 2:0 podwyższył będący w coraz lepszej formie Damian Tokarski. W trakcie drugiej części gry na listę strzelców wpisał się jeszcze Radosław Galas oraz ponownie Kwiatkowski. Jeziorak dopisał na swoje konto kolejny komplet punktów i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

>> Przed zespołem z Iławy dwa wyjazdowe pojedynki: Olimpia II Elbląg (niedziela 2 maja) oraz Olimpia Olsztynek (8-9 maja). Na stadionie przy ul. Sienkiewicza Jeziorak zagra w połowie maja (weekend 15-16), kiedy to zmierzy się z MKS-em Korsze.