GKS Wikielec w strefie spadkowej po porażce z Concordią

2021-04-11 08:40:24(ost. akt: 2021-04-11 09:12:59)
GKS Wikielec, tu akurat w trakcie meczu z Bronią Radom

To była szansa na odbicie się od czerwonej, zagrożonej części ligowej tabeli. Nic z tego jednak – w sobotę GKS Wikielec przegrał na wyjeździe z Concordią Elbląg i zamiast budować przewagę nad strefą spadkową, to właśnie w nią wpadł.
Concordia Elbląg - GKS Wikielec 4:3 (2:3)
1:0 – Bojas (4), 1:1 – Jankowski (12), 1:2, 1:3 – Bartkowski (19 karny, 32), 2:3, 3:3 – Bojas (65, 80), 4:3 – Pawłowski (42)

Żółte kartki: Nowak, Pawłowski, Pelc - M. Jajkowski, Rosoliński, Grzybowski, Bartkowski

CONCORDIA: Nowak – Maciążek, Pawłowski, Bukacki, Piech, Szmydt, Danowski, Bojas (90 Rudziński), Szawara, Drewek, Pelc,

GKS: Wieczerzak – Serbintowicz (81 Sz. Jajkowski), Kacperek, Otręba, Korzeniewski, Cistowski, Jankowski, M. Jajkowski (75 Suchocki), Wójcik (61 Rosoliński), Grzybowski, Bartkowski (81 Sobociński),

Początek grania o ligowe punkty nie wyglądał dobrze w wykonaniu drużyny trenera Wojciecha Tarnowskiego - „Gieksa” przegrała trzy mecze z rzędu. Ostatecznie drugą część sezonu zaczęła w tzw. grupie spadkowej (14. zespołów z dolnej części tabeli).

Tydzień temu GKS zremisował na swoim terenie z Bronią Radom, jednak pojawiła się opcja na walkower z powodu błędu sztabu klubu z Radomia, więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Tak też się stało, drużyna z Wikielca ma trzy punkty za mecz z Bronią, jednak już wiadomo, że ukarany klub będzie odwoływał się od tej decyzji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Trener Tarnowski w wywiadzie udzielonym nam w tygodniu zwracał uwagę na fakt, że mecz z Bronią pozytywnie nastroił jego zespół i nie chodzi tu o walkower, tylko o dużo lepszą grę niż w poprzednich spotkaniach. W Elblągu pojawiała się realna szansa na drugi komplet punktów z rzędu, tym bardziej, że po trzydziestu dwóch minutach zespół z Wikielca prowadził 1:3 po golach Michała Jankowskiego i Michała Bartkowskiego (wcześniej, na 1:0 pierwszego swojego gola z trzech w tym spotkaniu zdobył będący w gazie Jakub Bojas z Concordii).

Gdybać nie lubimy, jednak gdyby wylądowały one na konto zespołu z gminy Iława to wówczas ekipa z Wikielca byłaby na 13. miejscu. Tyle z planów, bo w Elblągu GKS przegrał 4:3, a oficjalny portal Gminnego Klubu Sportowego tak komentuje ten mecz: – Concordii Elbląg możemy tylko pogratulować zwycięstwa. W pierwszej połowie nie brakowało błędów, ale była ona na tyle dobra w naszym wykonaniu, że z optymizmem wyczekiwaliśmy drugiej odsłony. Jednak to Concordia zdominowała drugą połowę, najpierw wyrównała na 3:3, a następnie zdobyła zwycięskiego gola. My mieliśmy jedną dobrą akcję, ale bez zakończenia i jeden strzał na bramkę... tylko, że ze spalonego – czytamy w relacji na gkswikielec.pl.

>> W sobotę 17 kwietnia GKS gra na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Tym samym Ursusem, który kilka tygodni temu w lidze pokonał już (w Iławie) zespół z Wikielca i to w stylu i przy wyniku (0:4), które nie pozostawiały złudzeń, kto był lepszy.