Jest przełamanie! Constract wraca na zwycięski szlak

2021-03-29 12:24:05(ost. akt: 2021-03-29 13:08:45)
Constract Lubawa pokonał w niedzielę na swoim terenie Red Devils Chojnice. Tu o piłkę z rywalem (Laskowski z Red Devils) walczy Pedro Pereira

Autor zdjęcia: odLot Paweł Jakubowski

W rozegranym w niedzielę (28 marca) meczu Statscore Futsal Ekstraklasy Constract pokonał na swoim terenie Red Devils Chojnice. Dzięki temu lubawianie przerwali swoją serię trzech porażek z rzędu.
Constract Lubawa — Red Devils Chojnice 7:1 (4:0)
1:0 — Pedro Pereira (2), 2:0 — Lutecki (9), 3:0 — Raszkowski (18), 4:0 — Kriezel (19), 5:0 — Grubalski (26), 5:1 — Świtoń (39), 6:1, 7:1 — Grubalski (40, 40)

Przed meczem z Red Devils Chojnice wszyscy sympatycy, działacze i pewnie sami zawodnicy lubawskiej drużyny mieli spore obawy, co do przebiegu spotkania. Constract przegrał ostatnio trzy kolejne spotkania (dwa w lidze i jedno w Pucharze Polski), a to nie zdarzyło się od kilku lat. Zespół trenera Dawida Grubalskiego, choć nie wyglądał w tych spotkaniach bardzo źle, to zatracił gdzieś mentalność zwycięzców, co w meczach na styku miało znaczącą rolę. Wszyscy wierzyli jednak, że powrót do swojej hali odmieni sytuację i „Konstruktorzy” wrócą na zwycięską ścieżkę.

Goście przyjechali do Lubawy dość skromnym składem i od początku nie byli drużyną, którą pamiętaliśmy z pierwszej rundy — w Chojnicach Czerwone Diabły prowadziły już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3 po pamiętnym hat-tricku Vitinho. W niedzielne popołudnie w Lubawie rządził i dzielił Constract. Mecz układał się dobrze dla lubawskiej drużyny już od samego początku — w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Pedro Pereiry.

Na kolejne bramki przyszło poczekać kilka minut, jednak gołym okiem było widać kto jest lepszy na boisku, a co najważniejsze — po rak kolejny widzieliśmy zespół Constractu pewny swoich umiejętności, z przejrzystymi założeniami i determinacją wszystkich zawodników.

Kolejne bramki były kwestią czasu. Po kilku nieudanych próbach drugiego gola dla lubawian zdobył bardzo aktywny Tomasz Lutecki i na półmetku pierwszej połowy było 2:0. Constract podkręcił obroty jeszcze w końcówce pierwszej części gry, z doskonałych podań Pedrinho skorzystali kolejno Jakub Raszkowski i Tomasz Kriezel. Do przerwy 4:0, można było odetchnąć z ulgą. Constract odzyskał swój błysk.

Przebieg drugiej połowy determinowany był głównie wynikiem pierwszej. Dawid Grubalski korzystał z rezerwowych, goście mimo szczerych chęci nie byli w stanie rywalizować na równym poziomie. Trudno nawet powiedzieć, że sprawdzili w bramce Grzegorza Okuniewskiego, który bronił pewnie, aczkolwiek okazji do interwencji miał bardzo mało. Piątą bramkę zdobył Sebastian Grubalski. Ambitni goście wycofując bramkarza co prawda uratowali honor dzięki bramce Roberta Świtonia, jednak ryzyko nie było dla nich opłacalne, gdyż na ich trafienie dwoma odpowiedział S. Grubalski, w łatwy sposób kompletując hat-tricka w końcówce.

>>> Constract znowu zwycięża i wygląda na zespół, który najtrudniejszy czas ma już za sobą. Problemy z ostatnich meczów spowodowały, że walka toczy się już chyba głównie o srebrny medal mistrzostw Polski, ale wszyscy doskonale wiemy, że żeby zawisł on na szyjach lubawskiej ekipy potrzeba koncentracji i determinacji w każdym kolejnym meczu.

W Wielką Sobotę (3 kwietnia) o godzinie 13:00 Constract zagra na wyjeździe z Fit-Morning Futsal Brzeg.