Dwa karne, dwa gole w sparingu „Gieksy”. „Zmierzamy w dobrą stronę”

2021-02-27 13:57:38(ost. akt: 2021-02-27 14:38:06)
GKS Wikielec

W rozegranym dziś w południe (sobota 27 lutego) sparingu GKS Wikielec pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański 2:1. Obie bramki dla III-ligowca z gminy Iława padły po skutecznie wykonanych strzałach z rzutów karnych.
KP Starogard Gdański – GKS Wikielec 1:2 (1:2)
0:1 – Jankowski (13, karny), 1:1 - (17), 1:2 – Bartkowski (34, karny)

GKS: Wojno - Korzeniewski, Otręba, Kacperek, M. Jajkowski, Cistowski, Jankowski, Szypulski, Suchocki, Rosoliński, Bartkowski,
Zagrali także: Wieczerzak – Wacławski, Grzybowski, Sobociński, Wójcik, Serbintowicz,

Liga tuż, tuż. Jeszcze dwa tygodnie i GKS wznowi rozgrywki III ligi. Jeszcze szybciej, bo w kolejny weekend (6-7.03), o punkty powalczą dzisiejsi rywale zespołu trenera Wojciecha TarnowskiegoKP Starogard po jesiennej części sezonu zajmuje piąte miejsce w swojej trzeciej lidze.

– Zagraliśmy dziś dobry mecz z mocnym rywalem, mającym w swym składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników, jednak moi piłkarze nie oddali im pola. Po tym spotkaniu spokojnie mogę stwierdzić, że wszystko idzie u nas w dobrą stronę – mówi szkoleniowiec drużyny z Wikielca.

GKS na pierwsze prowadzenie wyszedł w 13 minucie, kiedy to Michał Jankowski wykorzystał rzutu karny podyktowany za faul na Patryku Rosolińskim. Gospodarze wyrównali cztery minuty później, a wszystko zaczęło się od straty piłki w środku boiska. Wynik, już w pierwszej połowie jak się okazało, ustalił Michał Bartkowski. Bramka ta padła także po strzale z wapna, tym razem faulowany był Kamil Cistowski.

- W drugiej połowie rywale nie byli w stanie pokonać naszej dobrze spisującej się obrony – relacjonuje trener Tarnowski.

W kadrze „Gieksy” na sparing z KP Starogard zabrakło z różnych powodów kilku zawodników (Szymon Jajkowski, Patryk Szczepański, Szymon Modrzewski, Paweł Zaroślak). Z drużyny na pewno odchodzi Dominik Wasiak, za to w pojedynku z ekipą KP zagrał testowany Maciej Serbintowicz, prawy pomocnik (Stomil Olsztyn).

W kolejną sobotę (6 marca) GKS gra ostatni przed ligą sparing, w Rypinie zmierzy się z miejscowym Lechem (IV liga). A już 13 marca wraca liga – drużyna z Wikielca w tym dniu, zgodnie z planem, ma grać na wyjeździe z Legionovią.