Mecz na wodzie. Jeziorak sparował z Lechem [zdjęcia]

2021-02-21 08:56:29(ost. akt: 2021-02-21 09:35:10)
W takich warunkach przyszło grać piłkarzom Jezioraka i Lecha Rypin

Autor zdjęcia: Rafał Samsel/Jeziorak Iława

Po raz piąty w sparingowe szranki tej zimy stanęli piłkarze Jezioraka Iława, goszcząc w sobotnie południe drużynę Lecha Rypin.
Jeziorak Iława – Lech Rypin 3:2 (2:1)
0:1- Jasienicki (5), 1:1 – Kwiatkowski (9), 2:1 – Sagan (17), 2:2 – Rybka (63), 3:2 – Kressin (67)

JEZIORAK: Ciura – zawodnik testowany, Banaszek, Falkowski, Kressin, Sagan, Stanikowski, Kwiatkowski, Galas, Nowiński, Figurski
Na zmiany wchodzili: Włodarczyk – Nastaj, Neumann, Szczepański, Zalewski

LECH: Beśka – zawodnik testowany, Rybka, Niedbała, Rędowski, Krajewski, Moszczyński, Czachorowski, Trędewicz, Kowalski, Jasieniecki

Wobec dodatnich temperatur w ostatnich godzinach przed meczem i zalegającego wokół śniegu, sztuczna nawierzchnia boiska ICSTiR tym razem zamieniła się w istny „basen”, a spora ilość kałuż niezmiernie uprzykrzała życie zawodnikom obu zespołów.

W trudnych warunkach początkowo lepiej odnaleźli się goście, obejmując już w 5. minucie prowadzenie. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego zdołali jednak odpowiedzieć dwoma trafieniami. Autorami goli dla Jezioraka byli Michał Kwiatkowski i Paweł Sagan.

W drugiej części najpierw o bramkowe łupy pokusili się goście, wyrównując stan meczu, zaś w 67. minucie skutecznie uderzył Krzysztof Kressin i Jeziorak odniósł tym samym wygraną 3:2.