Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Parafialny włamywacz włamał się też w 5 innych miejsc

2021-01-14 12:48:46 (ost. akt: 2021-01-14 13:01:28)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 56-latkowi. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów po tym jak włamał się do jednej z iławskich parafii i sklepu warzywno – owocowego, usiłował się włamać do drugiej parafii, restauracji i piekarni oraz przywłaszczył trzy rowery. Jak się okazało czynów tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie prowadzili czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności i sprawców kilku włamań na terenie miasta. W trakcie postępowania, po wykonaniu oględzin na miejscu zdarzenia i przesłuchaniu wielu świadków ustalili, że za sześcioma włamaniami stoi jeden człowiek. Dobrze im znany z wcześniejszych interwencji 56–latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu sześciu zarzutów, a postępowanie w tej sprawie policjanci zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.

56-latek w najbliższym czasie będzie się tłumaczył za włamanie do jednej z iławskich parafii, kradzież pieniędzy ze skarbonki i zniszczenie drzwi, usiłowanie włamania do drugiej parafii oraz uszkodzenie drzwi jak również za włamanie do sklepu warzywno-owocowego, usiłowanie włamania się do restauracji i piekarni oraz przywłaszczenie trzech rowerów.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława/red.

ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages