Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Wybierzmy SuperSołtysa 2021! Zaczynamy głosowanie

2021-01-12 10:44:01 (ost. akt: 2021-01-12 11:42:57)
Janusz Szarszewski z Januszewa (gmina Susz) zwyciężył w naszej ubiegłorocznej akcji Super Sołtys 2020 w pow. iławskim oraz zajął trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim

Janusz Szarszewski z Januszewa (gmina Susz) zwyciężył w naszej ubiegłorocznej akcji Super Sołtys 2020 w pow. iławskim oraz zajął trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

NASZA AKCJA|| Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi, dlatego już dziś ruszamy z kolejną odsłoną akcji SuperSołtys.

Sołtys dba o każdą sprawę dotyczącą jego sołectwa. Od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców, być również otwarty na ich potrzeby, znać ich problemy. Sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której nie jest obojętny los sąsiadów. Gdy pojawia się problem, szuka rozwiązania. To do niego mieszkańcy wsi pukają, gdy potrzebują rady.

Dla wszystkich, którzy chcą podziękować swojemu sołtysowi, mamy dobrą wiadomość. Rusza tegoroczna odsłona akcji SuperSołtys 2021. Od dziś startujemy z naszą zabawą. Co roku nasza akcja zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić.

Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem. W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy.

Oto lista sołtysów z powiatu iławskiego, na których można głosować w naszej akcji SuperSołtys 2021.

SUPER SOŁTYS 2021 - Lista kandydatów
(wyniki aktualizowane są na bieżąco)DO KIEDY TRWA GŁOSOWANIE?
Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59. Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na www.gazetaolsztynska.pl. Koszt jednego sms-a wynosi 2,46 zł brutto.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

W ubiegłym roku tytuł SuperSołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała Iwona Skwarko z Klebarka Małego w gminie Purda. Mieszkańcy wsi docenili jej pracę również w 2019 roku. Została wyróżniona wtedy tytułem Srebrnego Sołtysa oraz tytułem SuperSołtysa powiatu olsztyńskiego. Po ogłoszeniu wyników nie kryła zaskoczenia i niedowierzania.
— Jest to bardzo miłe, że moja praca zostaje doceniona. To naprawdę kawał ciężkiej pracy. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania nie tylko z mojej strony, ale także mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie zadowolić wszystkich, ale wydaje mi się, że w to, co robię, wkładam całe swoje serce i swój czas. Chciałabym bardzo podziękować za te wszystkie głosy i za to, że mieszkańcy obdarzyli mnie zaufaniem — mówiła po ogłoszeniu wyników zeszłorocznej edycji akcji SuperSołtysa.

Zapytana, czy nasza akcja to dobry pomysł na promocję funkcji sołtysa, Iwona Skwarko nie miała wątpliwości.
To wciąż niedoceniany urząd — wyjaśniała "Gazecie Olsztyńskiej". — A to przecież sołtys jest na pierwszym froncie, jeśli chodzi o kontakt z mieszkańcami, przecież nie zawsze da się wszystkich zadowolić.

Drugie miejsce w edycji SuperSołtys 2020 zajął Janusz Plich z Podleśnej (gmina Dobre Miasto). To zawodowy saper, który sołtysem postanowił zostać na emeryturze. — Nie spodziewałem się, że to będzie drugie miejsce... Czy nawet trzecie lub piąte. Czuję się świetnie — mówił.

A trzecie miejsce na podium zajął nasz Andrzej Szarszewski z Januszewa (gmina Susz) w powiecie iławskim. Więcej o panu Andrzeju, a także o sołtyskach, Beacie Nowakowskiej z Ząbrowa (gm. Iława) oraz Barbarze Sikorskiej z Ulnowa (gm. Susz), które zajęły drugi i trzecie miejsce w pow. iławskim, pisaliśmy TUTAJ

ak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages