Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Jest szansa na nowy budynek klubowy Zamka Szymbark. Zobacz projekt

2021-01-04 11:23:06 (ost. akt: 2021-01-04 11:50:23)
29 września 2020. Piłkarze Zamka Szymbark w swojej szatni przed meczem z GLKS Orzyc Janowo

29 września 2020. Piłkarze Zamka Szymbark w swojej szatni przed meczem z GLKS Orzyc Janowo

Autor zdjęcia: FB Zamka Szymbark

Niegdyś GKS Iława, potem GKS Szymbark, a od kilku lat Zamek Szymbark — w jednej miejscowości na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat klub piłkarski istniał pod różnymi nazwami, ale porządnej szatni jak nie miał, tak nie ma. Jest jednak szansa, że może się to zmienić.

Obecnie ważny dla lokalnej społeczności Zamek gra w B klasie, po rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zajmuje 4. miejsce w 12-zespołowej lidze. Drużyna ostatnio wzmocniła skład, na pewno w przyszłości chce grać wyżej, niż w "serie B". Ale oprócz walorów czysto sportowych przydałoby się także odpowiednie zaplecze w postaci nowego budynku klubowego.

Klub z Szymbarka od jakiegoś już czasu zabiega o tę inwestycję, bo też trochę wstyd gościć drużyny przyjezdne w takich warunkach, jakie panują obecnie. W aktualnej siedzibie Zamka jest miejsce tylko na szatnie dla zespołu gospodarzy (którzy sami wykonali prowizoryczny prysznic), ale już goście muszą przebierać się w stojącym obok baraku (tu już ubikacji, a tym bardziej prysznica nie uświadczysz).

— Trzeba to zmienić, dlatego zaczęliśmy działać — mówi Tomasz Borkowy, sekretarz i jednocześnie piłkarz drużyny z Szymbarka. — Mamy już przygotowany projekt nowego budynku, nie zabraknie w nim szatni dla obu zespołów, szatni dla sędziów, łazienek, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Będzie to już porządnie wyglądało. Jesteśmy także po rozmowach z wójtem gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim, który także rozumie potrzebę wybudowania siedziby naszego klubu — dodaje Borkowy.

— Ta inwestycja jest bardzo ważna dla klubu sportowego z Szymbarka. Mamy już przygotowaną dokumentację, teraz zabieramy się za szukanie zewnętrznych środków, dzięki którym będziemy mogli sfinansować budowę nowego budynku — mówi wójt gminy Iława. — Mamy pomysł, aby pieniądze pozyskać na przykład z unijnego programu przewidzianego dla miejscowości popegeerowskich, a Szymbark jest taką. W tym projekcie istnieje możliwość pozyskania środków na stworzenie infrastruktury sportowej i rekreacyjnej — dodaje Krzysztof Harmaciński.

Trzymamy zatem kciuki za to, że Zamek w niedalekiej przyszłości będzie w końcu miał porządne zaplecze. Poniżej prezentujemy zdjęcie obecnego budynku, w którym mieści się szatnia drużyny gospodarzy, a także projekt nowej siedziby.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages