Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Urząd miasta (wciąż) szuka nowego zarządcy schroniska dla zwierząt

2020-12-04 09:59:27 (ost. akt: 2020-12-04 12:25:25)

Autor zdjęcia: Dominik Umiński (archiwum Gazety Iławskiej)

Wciąż nie wiemy, kto w przyszłym 2021 roku prowadzić będzie działalność iławskiego schroniska dla zwierząt mieszczącego się przy ulicy Komunalnej. Pierwsza próba wyboru zarządcy nie dała rozstrzygnięcia.

W 2020 roku, podobnie jak w kilku poprzednich, iławskim schroniskiem zarządzało stowarzyszenie Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals". Jak się dowiedzieliśmy, OTOZ nie przystąpił do nowego konkursu na prowadzenie "Przytuliska" przy ulicy Komunalnej.

Urząd miasta, który jest właścicielem schroniska, szuka zatem nowego zarządcy.
— Pierwszy termin wyboru realizatora zadania pn. "Świadczenie usług z zakresu ochrony zwierząt, zapewnienia opieki zwierzętom bezdomnym oraz dzikim na terenie Gminy Miejskiej Iława, prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt" nie przyniósł rozstrzygnięcia — informują nas urzędnicy z iławskiego ratusza.

— Wpłynęła jedna oferta, która ze względu na niespełnienie jednego z wymogów formalnych został odrzucona. Była to oferta Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt — dodają.

Nowy termin składania ofert został ustalony na 23 grudnia do godz. 12:00 w kancelarii urzędu miasta przy ul. Niepodległości 13. TUTAJ można przejrzeć i pobrać dokumentację z tym związaną.

>>> Jak nam przekazała dziś Ewa Gebert, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, OTOZ Animals do końca listopada w samym 2020 r dołożył do utrzymania iławskiego schroniska 257 086 zł.
— W 2020 roku, dzięki akcjom adopcyjnym m.in "Chcemy zdążyć do domu przed zimą", współpracując również z Gazetą Iławską, udało się uratować i oddać do adopcji 177 psiaków i 129 kotów przebywających w schronisku przy ul. Komunalnej — dodaje Ewa Gebert.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A tak #3016069 | 109.241.*.* 4 gru 2020 14:10

    Otworzyć klatki i pościć wolno.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages