Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

W iławskim szpitalu działa już podarowany przez Gminę Susz respirator

2020-10-14 08:54:15 (ost. akt: 2020-10-14 09:08:52) Artykuł sponsorowany
Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski przekazał pani dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie Iwonie Orkiszewskiej oficjalny akt darowizny respiratora

Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski przekazał pani dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie Iwonie Orkiszewskiej oficjalny akt darowizny respiratora

Autor zdjęcia: UM Susz

Decyzję o zakupie sprzętu o wartości 100 tysięcy złotych Burmistrz Susza podjął 1 kwietnia, po konsultacji z dyrekcją Powiatowego Szpitala im. W. Biegańskiego w Iławie. Nowoczesny, amerykański respirator jest już na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala w Iławie.

Respirator to urządzenie służące do wspomagania lub zastępowania pracy mięśni pacjenta w trakcie oddychania. Dzięki aparatowi osoba chora, której płuca z różnych powodów nie mogą prawidłowo funkcjonować, ma szansę na przeżycie poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia. Podarowany przez Gminę Susz respirator GE Healthcare Carescape R860 jest jednym z najbardziej innowacyjnych modeli, dostępnych aktualnie na rynku.

Aparat przeznaczony jest do długotrwałej terapii niewydolności oddechowej różnego pochodzenia. Pozwala przez wiele dni, a czasami tygodni, podtrzymywać funkcje życiowe i bezpiecznie przeprowadzać pacjenta przez najcięższe stany chorobowe.

Sprowadzenie do Polski respiratora trwało pół roku. – Trwało to rzeczywiście długo, ale na bardzo dobry sprzęt z USA warto poczekać. Najważniejsze, że urządzenie dotarło do iławskiej placówki medycznej w czasie gwałtownego powrotu epidemii, kiedy jest szczególnie cenne i potrzebne pacjentom. Cieszę się, że podjęta kilka miesięcy temu decyzja owocuje dziś większym bezpieczeństwem mieszkańców Gminy Susz oraz pacjentów naszego szpitala powiatowego – mówi Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który wczoraj przekazał pani dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie Iwonie Orkiszewskiej oficjalny akt darowizny respiratora.

>>> Ze względu na posiadanie wielu unikatowych trybów wentylacji respirator GE Healthcare Carescape R860 dedykowany jest dla Oddziałów Anestezjologicznych i Intensywnej Terapii. Na tym oddziale iławskiego szpitala kompleksowo diagnozowani i leczeni są pacjenci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, u których występują znaczne zaburzenia czynności układu oddechowego, krążenia i procesów metabolicznych. Chorzy ci bez pomocy specjalistycznej kadry medycznej, dysponującej wysokospecjalistycznym sprzętem przeznaczonym do długoterminowej terapii, nie mieliby szans na przeżycie.

Potwierdzają to słowa dyrektor Iwony Orkiszewskiej:
- Dziękujemy panu Krzysztofowi Pietrzykowskiemu Burmistrzowi Susza, który w dobie walki z pandemią koronawirusa zdecydował się wesprzeć nasz szpital i przekazał nowoczesny respirator medyczny dla Oddziału Anestezjologii
i Intensywnej Terapii. Sprzęt ten z pewnością pomoże uratować życie wielu osób i zapewnić jeszcze bardziej profesjonalną opiekę pacjentom. Taka pomoc jest dla nas bardzo cenna.

UM Susz

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages