Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Pobił ojca, dusił go, wyzywał 10-letniego bratanka. Trafił do aresztu

2020-10-01 15:58:54 (ost. akt: 2020-10-01 16:19:22)
Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — widok na jeden ze spacerniaków zakładu karnego w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców przemocy domowej. 36-latek i 45-latek podejrzani są o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoimi najbliższymi. Obu podejrzanym o przemoc grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.
- 45-latek z gminy Susz znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoim tatą, po czym pobił go oraz dusił i wyzywał swojego 10-letniego bratanka – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że 45-latek będąc pijanym często wszczyna awantury i od dłuższego czasu znęca się fizycznie oraz psychicznie nad swoim tatą. - Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Susz najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu – dodaje asp. Kwiatkowska.

>>> Kolejny przypadek przemocy w rodzinie - 36-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją małoletnią córką. Wobec mieszkańca powiatu nowomiejskiego (do zdarzenia doszło na terenie pow. iławskiego) sąd zastosował również tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny art. 207 mówi o tym, że:
§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nina #2979471 | 213.184.*.* 2 paź 2020 08:22

    mam wrażenie że tylko w Olsztynie takich wykolejeńców w żaden sposób nie karają.tutaj robią co chcą a jeśli w domu są małoletnie dzieci to matki są ciągane po sądach, bo jak się mieszka z pijakiem to nie ma dobrych warunków wychowawczych i to tylko te matki winne

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages