Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

40-latkowie i starsi — Lets Go na trening do doświadczonych szkoleniowców!

2020-09-22 07:43:23 (ost. akt: 2020-09-22 08:06:53) Artykuł sponsorowany
Sławomir Banacki (z lewej) i Radosław Burza zapraszają na treningi do Lets Go 40+

Sławomir Banacki (z lewej) i Radosław Burza zapraszają na treningi do Lets Go 40+

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Trenerzy Sławomir Banacki i Radosław Burza chcą stworzyć zupełnie nową alternatywę sportową dla mieszkańców Iławy i okolic. Swoją szeroką ofertę kierują przede wszystkim do osób powyżej 40. roku życia. — Chcemy w końcu, aby ta grupa wiekowa ruszyła się sprzed telewizora i zaczęła treningi — mówią szkoleniowcy.

Burza i Banacki — obaj mają ogromny bagaż doświadczeń sportowych, zdobywanych początkowo jako aktywni zawodnicy, następnie jako trenerzy/instruktorzy.

Sławomir Banacki to wychowanek siatkarskiego Zrywu-Volley Iława (trener Mieczysław Pietroczuk zawsze z dumą podkreśla ten fakt), następnie była gra w barwach warszawskiego AWF. Potem spełniał się już jako organizator m.in. obozów sportowych dla dzieci i młodzieży itd. Banacki jest instruktorem żeglarstwa, windsurfingu i międzynarodowym instruktorem narciarstwa. No i na co dzień cały czas ściga się w zawodach triathlonowych, swimrunowych i biegowych.

Radosław Burza to i żeglarstwo (był dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego), i triathlon (założył w Iławie sekcję tej wymagającej trójdyscypliny oraz Szkołę Pływania Orka Iława) i wiele innych sportowych inicjatyw. Goście godni zaufania, ale też wymagający od siebie i od zawodnika — to właśnie do prowadzonego przez nich klubu sportowego "Lets Go 40+" chcemy zaprosić naszych czytelników na treningi.

— Chcemy zadbać o formę fizyczną, a więc także duchową, mentalną mieszkańców Iławy i okolic, którzy przekroczyli już próg 40 lat — mówi Banacki.

— Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w tym wieku zaczęło w ostatnim czasie uprawić sport, zwłaszcza biegi, jednak wciąż jest bardzo duża grupa osób, które nie robią w tym zakresie zupełnie nic, a może właśnie czekają na odpowiednią dla siebie propozycję. Na odpowiedniego, pozytywnego "kopa" — dodaje jeden z trenerów w "Lets Go 40+".

— Niektórzy dopiero w tym wieku mają czas na zadbanie o siebie i rozpoczęcie treningów. Wcześniej zajmowali się swoimi dziećmi itp. Chcemy ruszyć z kanap sprzed telewizora 40-latków i starszych. Dla jednych może to być powrót do dawnej sprawności, a dla innych — zupełnie nowa przygoda życiowa — tłumaczy Burza.

Teraz konkrety — treningi w "Lets Go 40+" odbywać się będą na świeżym powietrzu. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 12 października (poniedziałek). Centrum całego sportowego "zamieszania" będzie Port Śródlądowy Iława przy ul. Chodkiewicza 5 i jego najbliższa okolica. A możliwości do trenowania jest tu mnóstwo. Plaża, jezioro, lasy, stadion, siłownie pod chmurką — gdzie się człowiek nie obróci, to można przeprowadzić konkretny trening.

— Nasza propozycja przypomina swego rodzaju market aktywności ruchowej — zauważa Banacki.

A w markecie tym będziemy mogli znaleźć m.in. trening atletyki terenowej (marszobieg z elementami sprawności), kolarstwo górskie, nordic walking, obwody stacyjne z elementami ćwiczeń siłowych i sprawnościowych, w sezonie letnim sporty wodne (pływanie na supie, kajakarstwo), pływanie wpław. W "Lets Go 40+" będzie się także można odpowiednio przygotować do morsowania i poznać tajniki wpływające na poprawę zdrowia.

— Treningi będziemy przeprowadzać w grupach z podziałem na kobiety i mężczyzn. Początkowo zajęcia będą praktycznie identyczne dla wszystkich, jednak później będziemy chcieli wprowadzić podziały na grupy pod względem poziomu zaawansowania, ale też konkretnych zainteresowań. Może uda się stworzyć oddzielne grupy trenujące na przykład kolarstwo górskie, crossfit czy inne dyscypliny — planuje już Burza.

— Naszym celem jest "podanie" sportu z trochę innej strony, z innej perspektywy. Naszym celem jest m.in. to, aby to grupa — oprócz nas, trenerów — mobilizowała danego człowieka do treningów. W grupie jest łatwiej i weselej. Dlatego zapraszamy do "Lets Go 40+" — zachęca Banacki.

Jak już wspomnieliśmy, treningi rozpoczną się 12. października. Zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych, ale w planach są także zajęcia poranne. Treningi będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 — 19.30. Pierwszy tydzień zajęć jest bezpłatny!

— W razie niepogody będziemy dysponowali także salą do ćwiczeń — dodaje Sławomir Banacki.

KONTAKT DO "LETS GO 40+"
Sławomir Banacki
tel. 601331207
e-mail: banacki@letsgo.com.pl

Trenerzy Radosław Burza i Sławomir Banacki zajęcia przeprowadzać będą także na urządzeniach przy iławskim skateparku


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages