Iławskie Smoki Jezioraka startowały w czeskiej Pradze [foto]

2020-09-16 12:45:48(ost. akt: 2020-09-16 13:36:41)
Dragon Friends to projekt Iławskich Smoków Jezioraka, którzy do wspólnych startów zaprosili zaprzyjaźnionych zawodników z polskich klubów. W miniony weekend wystartowali oni w Pradze w 23. Prague Dragon Boat Festival 2020.
W sobotę Dragon Friends rywalizowali w kategoriach Open 10, Women 10 oraz Mixed 20 w sprintach na 200 metrów. We wszystkich kategoriach awansowali do finałów A. Najlepszy start i wynik dający im podium uzyskali w kategorii Mixed 20, gdzie po bardzo zaciętym biegu zajęli trzecie miejsce. Wyniki w pozostałych kategoriach, Open 10: 5 i 13 m-ce, Women 10: 6 m-ce.

>>> Niedzielne starty to rywalizacja na dystansie 3 km w Mistrzostwach Czech. Na starcie stanęło 10 drużyn, a Dragon Friends w tej kategorii wystawiło dwie osady. Start odbył się w dwóch grupach po pięć drużyn w każdej. Mistrzami Czech została drużyna ONV-BOX z czasem 14:25,90, zawodnicy Dragon Friends na mecie pojawili się ze stratą 25,52 co dało im trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna Dragonclub Brno. Druga drużyna Dragon Friends z czasem 15:54, 48 zajęła 9 miejsce.