Jeziorak wygrał trzeci ligowy mecz z rzędu

2020-09-13 10:53:32(ost. akt: 2020-09-13 11:00:28)

Na dziewięć możliwych do zdobycia punktów w trzech ostatnich spotkaniach forBET IV ligi piłkarze iławskiego klubu zgarnęli wszystko. Trzy doszły po wczorajszej wygranej w meczu z Olimpią II Elbląg. Czyżby to oznaczało chęć powrotu na szczyt, a przynajmniej do Top3 ligowej tabeli?
Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 4:0 (2:0)
1:0 - Kuciński (8), 2:0, 3:0 - Madej (28, 68), 4:0 - Szczepański (90+4)

JEZIORAK: Ciura (85 Włodarczyk) – Neumann, Kolcz (55 Ksiuk), Kressin, Sagan (70 Kowalski), Stanikowski, Madej (78 Kaźmierski), Czarnota (73 Kwiatkowski), Kuciński, Galas (78 Szczepański), Tokarski (65 Figurski),

Póki co, Jeziorak jest na piątym miejscu w tabeli, a jeszcze nie dawno był dużo niżej. Po słabym początku przychodzi (chyba) stabilizacja formy, nogi też zaczynają inaczej pracować, więc głowa ma więcej komfortu w trakcie meczu. Trzy wygrane z rzędu (Warmia Olsztyn 5:0, Błękitni Pasym 4:2 i sobotnie 4:0 z Olimpią II Elbląg) – w tym przypadku nie ma, a trzeba pamiętać, że w środę, trzy dni przed pojedynkiem z wybieganą młodzieżą z Elbląga, Jeziorak grał trudny i trwający ponad normę mecz II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z Motorem (zakończył się dopiero po karnych – w sobotę Motor przegrał u siebie z Mrągowią).

- Zmęczenie stało się naszym wiernym kompanem – mówi Wojciech Figurski, trener Jezioraka. - Nie może być jednak inaczej, skoro gramy praktycznie co trzy dni, bo oprócz spotkań ligowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy mierzyliśmy się także z rywalami w pojedynkach pucharowych, z których prawie wszystkie kończyły się dla nas dogrywkami i karnymi. Gramy najwięcej ze wszystkich zespołów z naszego województwa – zauważa szkoleniowiec z Iławy.

W sobotę Jeziorak szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Arkadiusza Kucińskiego, jednak prowadzenie to równie szybko mogło zmienić się w remis. Na szczęście strzał z rzutu karnego wybronił bramkarz Jezioraka, Dawid Ciura.
Następnie dwa gole z rzutów wolnych zdobył Daniel Madej, a wygraną przypieczętował w doliczonym czasie drugiej połowy Jakub Szczepański. Warto odnotować debiut w drużynie seniorów 15-letniego bramkarza Kacpra Włodarczyka, który w 85 minucie zastąpił Ciurę.