Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Iławski Półmaraton i Ja też lubię biegać już w ten weekend [komunikat]

2020-09-05 08:19:32 (ost. akt: 2020-09-05 08:28:42)
Start Iławskiego Półmaratonu w 2019

Start Iławskiego Półmaratonu w 2019

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W ten weekend w Iławie i okolicach panować będzie lekka atletyka. Już po raz dziesiąty odbędzie się Iławski Półmaraton (niedziela), dojdzie także do imprezy „Ja też lubią biegać”. Z wiadomych przyczyn, liczba uczestników tych wydarzeń musi być ograniczona.

Oto komunikat, który otrzymaliśmy od Pawła Hofmana, dyrektora biegu.

„Jubileuszowa X edycja Iławskiego Półmaratonu LA Rive im. Antoniego Gierszewskiego odbywa się tradycyjne na początku wrześnią. Ten rok jest wyjątkowo trudny również dla organizatorów imprez sportowych, także dla naszej. Nie ukrywamy, że przez wiele tygodni byliśmy zawieszeni w decyzjach odnośnie jej przeprowadzenie. Żyliśmy nadzieją, że coś się zmieni w rozporządzeniach epidemiologicznych. Ryzykowaliśmy rozpoczynając organizacyjne przygotowania. Wszystko kosztuje. Z imprezą biegową jest podobnie jak z budową domu. Nim zaczniemy realizację widocznej inwestycji, już rozpoczynają się koszty i to niemałe. Startowe to zaledwie ćwiartka tej inwestycji.

Procedury dotyczące wymogów sanitarnych; odbiór pakietów, start, punkty żywieniowe, meta i dekoracja - mamy opracowane.

Iława czeka na 250 półmaratończyków, którzy zdążyli się zalogować. Nie ma możliwości startu dla setek uczestników, którzy byli z nami przez lata. Możliwe jest tylko przepisanie pakietów w prywatnej wymianie. Bardzo cierpliwi mogą liczyć na szczęście po zamknięciu biura zawodów w niedzielę. Wolne pakiety pozostałe z różnych przyczyn mogą zostać przepisane na nich..

Nie zapominamy także o naszych najmłodszych uczestnikach „JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ” Corocznie ten projekt jest kierowany do maluchów; żłobków, przedszkoli i uczniów klas I-III SP. Podobnie będzie w tym roku. Galeria Jeziorak czeka na WAS.

W sobotę 5 września o godzinie 11.00 wystartuje sprzed amfiteatru wzdłuż Galerii Jeziorak pierwszy bieg. Starty dla tej grupy zostaną tak zorganizowane i zabezpieczone, aby były satysfakcjonujące dla dzieci i rodziców. Dekoracje przeprowadzą rodzice.

Wydawanie nr startowych i zapisy w Galerii Jeziorak na kole za wejściem głównym (28-30 sierpnia - pt 16.00-20.00, sb- n 14.00-18.00) na specjalnie oznaczonym i bezpiecznym stanowisku. Również tam szczegółowe informacje.

Limit dzieci mogących wziąć udział wynosi 250. Zapisy będą otwarte tylko do tej liczby uczestników i mogą się zakończyć wcześniej. Zapraszamy.

Bieg "MŁODY MARATOŃCZYK" z uwagi na małą liczbę zapisów w systemie zgłoszeń elektronicznych zostaje odwołany. Nie możemy wzorem lat ubiegłych przeprowadzać zapisów w dziesiątkach uczestników w dniu otwarcia biura zawodów.
Paweł Hofman, dyrektor biegu

Przypominamy także o utrudnieniach w ruchu drogowym podczas biegu głównego, czyli półmaratonu CZYTAJ.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages