Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Drugi przypadek koronawirusa w szpitalu

2020-09-02 14:59:36 (ost. akt: 2020-09-02 15:19:18)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

W Powiatowym Szpitalu w Iławie wykryto kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Nastolatek, pacjent szpitala, i jego opiekun, zostali zdiagnozowani pozytywnie. Obydwoje zostali przewiezieni do Olsztyna.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o pierwszym przypadku koronawirusa u pacjenta Szpitala Powiatowego w Iławie. Tymczasem wczoraj (1 września) wykryto kolejny taki przypadek. Żaneta Jończak, kierownik działu organizacyjnego, informuje: – W dniu wczorajszym potwierdziliśmy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Nastoletni pacjent został skierowany przez lekarza rodzinnego na leczenie do oddziału pediatrycznego naszego Szpitala. Ze względu na niejednoznaczne objawy, wskazujące zarówno na infekcję oddechową jak i możliwe zakażenie koronawirusem, pacjent został umieszczony w izolatce w oddziale.

Zarówno choremu, jak i jego opiekunowi wykonano badania na obecność SARS-CoV-2, otrzymano dodatnie wyniki u obydwu osób. – Niezwłocznie pacjent wraz z opiekunem zostali przetransportowani karetką „COVID” do wyznaczonego oddziału Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Po opuszczeniu przez pacjenta oddziału pediatrycznego, pomieszczenie, gdzie chory przebywał i ciągi komunikacyjne zostały zdezynfekowane – poinformowała nas Jończak.


W tej chwili według słów kierowniczki działu oddział pediatryczny funkcjonuje w normalnym trybie, żadne dzieci hospitalizowane w oddziale nie były wywożone do innych placówek. Przyjęcia i wypisy małych pacjentów nie zostały wstrzymane. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Iławie lekarz, która udzielała choremu pomocy oraz trzy inne osoby z personelu, które miały bezpośredni kontakt z chorym zostały skierowane na kwarantannę.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages