Słaby prezent na urodziny trenera. Legia II – GKS Wikielec 6:1

2020-08-30 14:52:12(ost. akt: 2020-08-30 15:28:39)
Wojciech Tarnowski, trener GKS-u Wikielec

W rozegranym dziś (niedziela 30 sierpnia) w Grodzisku Mazowieckim meczu III ligi Gminny Klub Sportowy z Wikielca przegrał z rezerwami mistrza Polski aż 6:1.
Legia II Warszawa – GKS Wikielec 6:1 (4:1)
1:0 – Cielemęcki (4), 2:0 – Włodarczyk (17), 2:1 – Bartkowski (34, karny), 3:1 – Warchoł (38), 4:1 – Włodarczyk (45), 5:1 – Cichocki (53), 6:1 - Cielemęcki (70)

LEGIA II (skład wyjściowy): Tobiasz - Astiz, Mosór, Wojtysiak, Włodarczyk, Konik, Cielemęcki, Cichocki, Łakomy, Kurowski, Warchoł,

GKS: Wieczerzak - Sz. Jajkowski, Kacperek, Górski (45 Cistowski), Korzeniewski, Jankowski, Szypulski (80 Jurczak), M. Jajkowski, Wacławski (45 Modrzewski), Wójcik (80 Sobociński), Bartkowski (68 Rosoliński),

Po tym zwycięstwie Legia II Warszawa wskoczyła na fotel lidera ligowej tabeli, co świadczy o tym, że drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego mierzyła się z bardzo silnym rywalem. Szkoda jednak, że tak dotkliwa porażka przytrafiła się w dzień 53. urodzin tego szkoleniowca.

Legia II, która mecze „domowe” rozgrywa w Grodzisku Mazowieckim, na samym początku spotkania wyszła na prowadzenie za sprawą gola Radosława Cielemęckiego. Nie minęło 17 minut pierwszej połowy i było już 2:0 dla warszawian, a tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Włodarczyk, którego ojciec Piotr w przeszłości zdobywał gole m.in. właśnie dla stołecznego klubu.

Nadzieję na wywiezienie z Mazowsza jednego punktu dała ekipie z Wikielca bramka Michała Bartkowskiego z rzutu karnego (34 minuta), jednak – jak się później okazało – było to jedyne trafienie piłkarzy z Wikielca w tym pojedynku. Na listę strzelców wpisywali się już tylko legioniści (kolejno: Damian Warchoł i ponowie Włodarczyk, jeszcze w pierwszej połowie, a po zmianie stron Piotr Cichocki i jeszcze raz Cielemęcki).

W 5. kolejce GKS Wikielec gra na swoim terenie z Huraganem Morąg (sobota 5 września, godzina 17.00).