Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Aż 30 zarzutów dla podejrzanych o okradanie piwnic i altan. Ich łupem padały głównie rowery

2020-08-30 08:57:00 (ost. akt: 2020-08-30 09:04:45)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Iławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z pow. nowomiejskiego podejrzanych o to, że na terenie Iławy dokonali kilkudziesięciu włamań do altan działkowych i piwnic. Ich łupem padało wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, chociaż głównie interesowały ich elektronarzędzia i rowery.

Policjanci postawili im łącznie 30 zarzutów, głównie kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ dopuścili się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

>>> - W okresie od marca do sierpnia 2020 roku iławscy policjanci odnotowali wiele zgłoszeń dotyczących kradzieży i włamań do altanek ogrodowych i piwnic Materiał dowodowy zabrany na miejscu zdarzeń oraz ustalenia funkcjonariuszy dały podstawę do wytypowania, a następnie zatrzymania dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu nowomiejskiego – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej komendy powiatowej policji w Iławie.

23-latek i jego o rok młodszy kolega na terenie Iławy dokonali kilkudziesięciu włamań do piwnic i altan działkowych. Kradli głównie elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy a także rowery sprzed bloków czy klatek schodowych. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę prawie 40 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze postawili obu mężczyznom łącznie 30 zarzutów. Odzyskali też część skradzionego sprzętu, który przekazany zostanie pokrzywdzonym.

- Za popełnione czyny mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Z uwagi na to, że przestępstw tych dopuścili się w okresie tzw. recydywy, grozi im teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności – informuje KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zwolenniczka PO #2966220 | 10.10.*.* 30 sie 2020 17:11

    Jak nasi wyborcy to będziemy ich bronić jak NiePOdleglości tak gadał w Tczewie Nojman. PrawdoPOdobnie już POpyla do Iławy. Zovaczycie,zobaczycie

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages