Dwóch policjantów z Iławy na podium

2020-08-29 12:01:00(ost. akt: 2020-08-28 13:45:54)

Autor zdjęcia: KPP Iława

To nie było proste wyzwanie. Bieg z 30-kilogramowym obciążeniem, dwa okrążenia wokół jeziora, przepłynięcie przez jezioro tam i z powrotem. A wszystko to po ciemku.
Aż dwóch policjantów z Iławy stanęło na podium ekstremalnego maratonu. Kolejny już raz nad jeziorem Sajmino (Ostróda) dziesięciu śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego "HARDMAN 2020". W tym roku organizatorem przedsięwzięcia był Policyjny Klub Sportowy MAZURY oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Tytuł "HARDMANA", drugi rok z rzędu, zdobył sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Zaraz za nim uplasowali się policjanci z Iławy.

Na drugim stopniu podium stanął asp.szt. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie Tuż za nim, z różnicą 25 sekund uplasował się jego kolega z jednostki – sierż. szt. Daniel Szul.

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.
Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.
Już po raz siódmy śmiałkowie z całego województwa stanęli na linii startu. By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.