środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Zniszczyli tęczową parasolkę. Byli w maskach [FOTO, WIDEO]

2020-08-13 10:52:15 (ost. akt: 2020-08-13 11:30:42)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Około 70 osób protestowało wczoraj przy iławskim ratuszu przeciwko przemocy wobec osób LGBT+. Demonstrację zakłócili prawdopodobnie pseudokibice.

Plac przed Urzędem Miasta w Iławie. To tu od 19:00 przez ponad pół godziny trwał protest pod hasłem Stop przemocy – solidarnie z LGBT+. Zebrani protestowali przeciwko aresztowaniu aktywistki Margot, ale była to głównie demonstracja wspierająca środowisko LGBT+. Zaczęło się od głośnego przejścia zamaskowanych mężczyzn, którymi zajęła się policja. Jak informuje rzeczniczka iławskiej policji, asp. Joanna Kwiatkowska, prawdopodobnie wywodzą się oni ze środowiska pseudokibiców Jezioraka Iława. Grupa kilkunastu zamaskowanych mężczyzn weszła pomiędzy jego uczestników, wznosząc przy tym wulgarne okrzyki. Użyta została również przez nich petarda hukowa. Dwóch mężczyzn z tej grupy zabrała transparent i parasolkę, przygotowane przez organizatorów zgromadzenia.
Podejmujący interwencję funkcjonariusze od razu zatrzymali jednego z członków tej grupy, a po chwili kolejnego. Obaj zostali już ukarani mandatami karnymi. Tożsamość kolejnych mężczyzn – w tym mężczyzny, który zabrał parasolkę – jest już ustalona i ich ukaranie za zakłócenie tego zgromadzenia jest kwestią czasu.
W trakcie tego incydentu żadna osoba nie odniosła obrażeń i nie doszło do uszkodzenia mienia. W związku z zaborem transparentu i parasolki, co wypełniło znamiona art. 126 kodeksu wykroczeń, organizatorzy zgromadzenia zostali poinformowani o przysługujących im prawach i dalszym toku postępowania. Organizatorki postanowiły, że nie będą składać wniosku o ściganie sprawców. Decyzją policjantów takie postępowanie zostanie jednak przeprowadzone z urzędu.
W pewnej odległości od protestujących przebywali też działacze Ruchu Narodowego.
Organizatorki to Dominika Kasprowicz i Stowarzyszenie Kobiet Od-Ważne.


ZOBACZ WIDEO:


ZOBACZ ZDJĘCIA:

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @pepe92 #2960154 | 185.165.*.* 15 sie 2020 23:25

  W czym sobie poradziły? W popieraniu a wręcz kreowaniu na bohatera bandyty? Wstyd. Nikt o zdrowym rozsądku nie popiera Margota po tym czego się dopuścił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pepe92 #2960087 | 109.95.*.* 15 sie 2020 18:35

  popatrzcie na tych biednych kibiców Jezioraka. Nie dali rady, kobietki sobie nieźle poradziły. Wszystko na co te słabizny stać to zabranie jednej parasolki. Kiedyś jak równy z równym mogliby walczyć ze Stomilowcami dziś mogą zabrać jedną parasolkę. Nazwałbym ich ciotami, ale to w sumie brzydkie słowo może ich nobilitować.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pytek #2959786 | 94.254.*.* 14 sie 2020 09:43

  jak to pseudo? a gdzie tolerancja? To tylko puste słowa lgbtowców bo oni tolerancje rozumieja tak żeby tylko ich tolerować co za obłuda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. X #2959763 | 31.60.*.* 14 sie 2020 08:51

  Ja wiem że jest wolność ale dlaczego z moich podatków Policja ma ochraniać tę organizację a w szczególności tego wyjca w czerwonej kiecce ????

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kolo #2959715 | 31.0.*.* 14 sie 2020 01:52

  Z tego dobrobytu i braku realnych problemów niektórzy zatracili poczucie rzeczywistości. Zamiast zajmować się wykreowanymi sztucznie problemami zajmijcie się czymś istotnym. Przecież w ten marksistowski bełkot nie wierzą nawet jego twórcy. To tylko środek do kasy bez pracy i darmowej reklamy. Nie widzicie że waska grupa wami manipuluje. Przypomina mi to hasła w okrefie PRL o postepowej przyjaźni że związkiem radzieckim i bratniej narodami wspólnoty pokoju i postępu. W ten bełkot nie ruerxul nikt. Nawet na akademikach 1 maja dzieci w szkołach robili sobie jaja. Głupot A wraca i to że zdwojoną sila

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (38)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages