„Siatkarski" pech Iławskich Smoków Jezioraka w Żuławskich Regatach o Puchar Smoczej Aury

2020-08-13 08:48:04(ost. akt: 2020-08-13 09:23:19)

Autor zdjęcia: archiwum ISJ (Katarzyna Cywińska)

W minioną sobotę (8.08) Przystań Żeglarska Marina w Błotniku była areną zmagań zawodników smoczych łodzi. W zawodach udział wzięło 16. drużyn z całej Polski. Była to już trzecia edycja Żuławskich Regat Łodzi Smoczych o Puchar Smoczej Aury. Nasz powiat reprezentowały Iławskie Smoki Jezioraka.
— Nasze starty w kategorii Open Sport możemy podsumować parafrazując siatkarskie powiedzenie, że jak się nie wygrywa o długość łba smoka to się przegrywa przez analizę fotofiniszu — relacjonuje Janusz Waidaugusek z Iławskich Smoków Jezioraka.

Dokładnie 0,18 sekundy do drugiego miejsca i 0,55s do pierwszego zabrakło ISJ w półfinale w kategorii, w której rywalizowali ze Spójnią Warszawa i OKSW Olsztyn. Trzecie miejsce w tym biegu dało iławianom finał C i walkę o miejsca 7-9, w którym wygrali i ostatecznie zajęli tę siódmą lokatę.

Co nie udało się w Sport Open, Iławskie Smoki Jezioraka odbiły sobie w Sport Mixt. Walka w tej kategorii ułożyła się tak, jak nas do tego przyzwyczaili wioślarze z ISJ: dwa wygrane biegi i awans do finału, w którym zajęli trzecie miejsce, zaraz za najmocniejszymi drużynami w Polsce, Spójnią Warszawa i MRKS Gdańsk.

W zawodach wzięła udział również drużyna Lejdis ISJ, w której wystartowało kilka nowych zawodniczek. Dziewczyny dzielnie walczyły zajmując 6. miejsce.